INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Keșeru e de neoprit! A marcat din nou pentru Ludogoreț

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 mai 2017 22:08

Ludogoreț a remizat în deplasarea de la Dunav Ruse, scor 2-2, iar unul dintre goluri a fost marcat de Claudiu Keșeru.

Shopov a deschis scorul în minutul 13 pentru gazde, iar Keșeru a egalat în minutul 66 printr-un șut din întoarcere de la 15 metri. Dunav Ruse a preluat din nou conducerea cu 13 minute înainte de final, dar Budinov și-a trimis mingea în propria poartă și Ludogoreț a smuls un punct.

Ludogoreț a câștigat campionatul încă din etapa trecută. Dunav Ruse e pe locul 4, cu 46 de puncte.

31 de goluri a marcat Keșeru în acest sezon pentru Ludogoreț în acest sezon: 22 de goluri în campionat, 5 reușite a avut în Cupa Bulgariei, 3 în Liga Campionilor și 1 în Europa League

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului