INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Keșeru începe play-off-ul din Bulgaria cu "dublă". Gol magnific al românului din lovitură liberă și o victorie categorică pentru Ludogoreț

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 martie 2018 18:24

Ludogoreț a câștigat fără emoții primul meci din play-off-ul campionatului Bulgariei, împotriva lui Vereya, scor 5-0.

Claudiu Keșeru, atacantul naționalei, a reușit o "dublă" în meciul de azi. Mai întâi, a punctat golul de 1-0 în minutul 40, din penalty-ul obținut tot de el. În minutul 72, a dus scorul la 3-0, executând superb o lovitură liberă de la 25 de metri.

Celealte goluri au fost reușite de Lukoki, în minutul 42, și Swierczok, autor al unei "duble" în minutele 84 și 90+1.

*Primul gol al lui Keșeru, la minutul 01:15

*Golul secund al Keșeru, reușit din lovitură liberă, la minutul 02:00

Românul a marcat primele goluri din play-off, și, totodată, a ajuns la cota 18 în clasamentul general al golgeterilor.

Cosmin Moți, celălalt român din echipa campionei en-titre din Bulgaria, nu e în lot.

Ludogoreț e pe primul loc în play-off, cu 69 de puncte, cu 6 mai mult decât urmăritoarea CSKA Sofia, care are un meci mai puțin.