INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  QATAR

VIDEO Înfrîngeri pe linie pentru români în Qatar » Claudiu Keşeru, al 9-lea gol pentru Al Gharafa

Articol de GSP - Publicat joi, 16 aprilie 2015 20:49

Claudiu Keşeru a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Al Gharafa, a pierdut-o în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), în faţa formaţiei Al Wakrah.

Keşeru, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 48. Golurile gazdelor au fost marcate de Saez '14 şi Al Kaabi '61.

Echipa Al Khor, antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 4-3 (0-1), de formaţia Umm Salal.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Tuncay '74, Aliadiere '81, Mahmoud '85 şi Jamal '90, în timp ce pentru gazde au înscris Peu '36 din penalti, 65 şi Marco Antonio '78.

Echipa Al Arabi, fără mijlocaşul Mirel Rădoi, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de formaţia Qatar SC. Golurile învingătorilor au fost marcate de Omer '31 şi Kook-Young Han '54, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Paulinho, în minutul 45+2, din penalti.

În urma acestor rezultate, Al Gharafa se află pe locul şapte, cu 36 de puncte, Al Arabi ocupă poziţia a opta, cu 35 de puncte, iar Al Khor se situează pe locul zece, cu 30 de puncte.

9
goluri a marcat Keşeru pînă acum în Qatar

N-a fost de ajuns, am egalat in minutul 49. Acum ma doare capul rau de tot, o minge sutata m-a lovit violent in minutul...

Posted by Claudiu Keşerü on 16 Aprilie 2015

Răsturnare de situație cu transferul lui Louis Munteanu la FCSB! Gigi Becali a dat vestea: „Probabil azi”
Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”
Altele

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”