INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

VIDEO Nu se dezminte » Bogdan Stancu a înscris şi cu Beşiktaş!

Stancu a marcat recent și în testul România - Uruguay 1-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 11 martie 2012 18:07

Bogdan Stancu rămîne principalul om de gol al lui Orduspor. În partida pe care formaţia pregătită de argentinianul Hector Raul Cuper a încheiat-o la egalitate pe teren propriu cu Beşiktaş (1-1), el a deschis scorul în minutul 45.

A fost o acţiune care i-a surprins pe oaspeţi. Faza a început-o Culio, care a centrat din stînga, Hakan Ozmert a prelungit cu capul de lîngă portarul Rustu, ieşit hazardat în 14 metri, iar atacantul român, rămas singur la finalizare, a înscris simplu tot cu capul. Deoarece şi-a scos tricoul pentru a celebra reuşita, ex-stelistul a primit cartonaşul galben.

Stancu a rămas pe teren pînă la sfîrşit. Scorul final, 1-1, a fost stabilit de Edu în minutul 71.

Golul cu Beşiktaş este al 10-lea semnat de Stancu în actuala stagiune. El e împrumutat la Orduspor de către Galatasaray, pînă la finele sezonului.