INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Oxigen pentru Mouscron în lupta pentru evitarea retrogradării » Jucătorul adus de Rednic din Liga 1, printre marcatori

Articol de GSP - Publicat luni, 30 ianuarie 2017 09:16

Mouscron, echipa antrenată de Mircea Rednic, s-a impus aseară cu 3-0 în meciul disputat pe teren propriu împotriva lui Eupen.

Pentru Mouscron au marcat Matulevicius, în minutul 21, Markovici, în minutul 44 și Diedhiou, în minutul 48.

A fost prima reușită a lituanianului de 27 ani de la venirea sa la gruparea belgiană.

Fostul jucător al lui Pandurii și al lui FC Botoșani a fost adus la gruparea belgiană în această iarnă, chiar la solicitarea lui Mircea Rednic.

VIDEO cu golurile

• În ciuda victoriei, Mouscron a rămas pe ultima poziție în clasamentul din Belgia, cu 18 puncte, dar s-a apropiat la doar un punct de penultima clasată, Westerlo.