INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Rezultat foarte bun obţinut de Răzvan Lucescu! Skoda Xanthi a eliminat-o pe Panathinaikos din Cupa Greciei

Articol de GSP - Publicat joi, 29 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 29 ianuarie 2015 21:13

Skoda Xanthi a învins-o pe Panathinaikos, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei Greciei.

După ce ce a terminat la egalitate pe propriul teren, 1-1, Skoda pornea cu a doua şansă în duelul cu Panathinaikos.

Echipa lui Răzvan Lucescu a cîştigat meciul cu locul trei în Grecia prin gol marcat de Vasilakakis în minutul 88.

Grecul Pantelis Kapetanos a fost folosit din primul minut şi a jucat pînă la final.