STRANIERI    •   

STRANIERI

VIDEO Sînt şi români lăudaţi în Italia: ”Stoian e surpriza sezonului la Bari. Ne-a uimit pe toţi”

 
03 Martie 2012 14:26
 

”E din ce în ce mai determinant la Bari”, a scris ”Corriere dello Sport” despre Stoian

Într-o perioadă în care Mutu este contestat, Chivu dezamăgeşte, Torje şi Lobonţ sînt rezerve, iar Codrea nici atît, există un fotbalist român în Italia despre care se vorbeşte frumos. Este drept, evoluează în Serie B, dar acest lucru nu are de ce să schimbe datele problemei. Chiar avem pe cineva apreciat în Peninsulă! Numele lui: Adrian Stoian.

Vezi mai jos două dintre golurile marcate de Stoian.

Mijlocaşul de 21 de ani joacă din vara trecută la Bari, unde a sosit de la AS Roma. S-a adaptat repede. În 17 meciuri jucate a dat 4 goluri, cu prestaţii constant lăudate. Suficient să fie protagonistul unui material amplu în ”Corriere dello Sport”. ”Bari avansează cu Stoian. Element de viitor, românul e un element de calitate care i-a permis antrenorului Torrente să creeze o echipă solidă. Surîde mereu amplu şi are o freză a la Hamsik, ”, a scris cotidianul italian.

”Adrian e surpriza sezonului, un star în devenire”, s-a mai scris despre craiovean, iar conducătorii lui Bari confirmă. Directorul sportiv Guido Angelozzi a zis: ”Stoian a ajuns la un noi după un sezon nu prea reuşit la Pescara, din cauza unei accidentări. Ne-a uluit pe toţi, mai ales că şi-a cucerit locul de titular într-un moment crucial. Îl cunoşteam, ştiam ce poate, iar datorită relaţiilor cu Roma nu am avut probleme să-l obţinem. Am fost curajoşi să-l luăm în coproprietate. Va ajunge să achităm 300.000 de euro pentru a fi definitiv al nostru”.

Acelaşi oficial a conchis: ”Stoian e un pic capricios, pe teren şi în afara lui, dar l-a ajutat mult pe antrenorul Torrente să-şi închege o formulă de bază. Cu el începe echipa”.

 
Comentarii (7)
biancorossi  (26230 comentarii)
este un jucator siret.
foarte muncitor si tehnic.
are sut puternic.
are un viitor frumos in fata.
03 Martie 2012, 17:03   •   Comenteaza
dinamo4eva  (3856 comentarii)
Postat de laurmarian pe 03 Martie 2012, 15:34
Stoian este om de baza la Bari. Totusi este putin cam ghinionist. Marcheaza putin ...
pai dc marhceaza putin ? ca nu e atacant... are si multe assisturi...
03 Martie 2012, 16:58   •   Comenteaza
laurmarian  (145 comentarii)
Stoian este om de baza la Bari. Totusi este putin cam ghinionist. Marcheaza putin ...
03 Martie 2012, 15:34   •   Comenteaza
cordos_eu  (7429 comentarii)
Postat de gabonne1982 pe 03 Martie 2012, 14:48
cu jucatori ca el ar trebui inceputa reconstructia nationalei
ii cam slabut
03 Martie 2012, 15:21   •   Comenteaza
alpin  (24846 comentarii)
Postat de gabonne1982 pe 03 Martie 2012, 14:48
cu jucatori ca el ar trebui inceputa reconstructia nationalei
Are contract cu fratii Becali?! Daca nu, nu e bun pentru Adunatura Barbugiului!
03 Martie 2012, 14:56   •   Comenteaza
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 
banner-imopedia-300x250.gif
Un serviciu oferit de
Club din Bucuresti cauta dansatoare
Cautam dansatoare pentru Club din Bucuresti, aspect fizic placut, tinuta eleganta, varsta minim 18 ani, sistem de lucru si castiguri precum cluburile din Canada, SUA, Anglia. Detalii pe: ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 1.500,00 EUR
ANGAJAM RECEPTIONERA
DACA ESTI DIN PROVINCIE; ESTI CORECTA; STI UN PIC DE ENGLEZA; SI VREI SA VI IN BUCURESTI; ATUNCI AI GASIT CE CAUTAI. Noi suntem un hostel mic in centrul Bucurestiului care ofera cazare ptr. grupuri ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 0,00 RON
CUMPAR CARTI (Anticariat, Bucuresti)
Anticariat cumparam carti (vechi sau noi) din toate domeniile. Asiguram deplasare la domiciliul dvs, in Bucuresti si in imprejurimi. Plata pe loc. Lucram inclusiv sambata si duminica. Anticariat: ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 1,00 RON
Transport nisip balast gunoi moloz 0763.19.58.58
• -Nisip (0-4m) • - Margaritar (4-8mm) • - Pietris (8-16mm • - Piatra mare (16-31mm) • - Refuz de ciur (25-63mm) • - Balast (0-40 mm) • - Pamant vegetal
Bucuresti/Bucuresti - pret 1,00 RON
Vanzatoare
SHOWROOM ALTAMODA Situat in zona centrala din Bucuresti, angajeaza vanzatoare cu experienta in comert, tesaturi textile, accesori si mercerie, confecti de dama, ofera carte de munca salariu motivat!
Bucuresti/Bucuresti - pret 2.500,00 RON
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V