INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Ștefan Radu, victorios în duelul românilor din Serie A » Lazio s-a impus în ultimele minute în fața lui Crotone

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 ianuarie 2017 17:41

Lazio s-a impus în fața lui Crotone, scor 1-0, în meciul disputat azi pe Stadio Olimpico, în runda cu numărul 19 din Serie A.

Ștefan Radu a fost titular și a jucat tot meciul pentru Lazio, în timp ce Adrian Stoian a fost inclus în echipa de start a lui Crotone și a fost înlocuit în minutul 52 cu Palladino. Tot la Crotone, fostul portar stelist Valentin Cojocaru a fost rezervă.

Vezi VIDEO cu fazele meciului!

Biglia ar fi putut deschide scorul pentru Lazio după o jumătate de oră de joc, dar a ratat un penalty obținut după un fault comis de Stoian.

Ciro Immobile a adus cele trei puncte pentru formația lui Ștefan Radu cu un gol marcat în minutul 90.

Lazio rămâne pe poziția a patra în Serie A, la cinci puncte în spatele liderului Juventus, în timp ce Crotone ocupă penultimul loc, cu doar nouă puncte acumulate după 18 etape.

Echipele de start:

Lazio: Marchetti - Basta, De Vrij, Hoedt, Ștefan Radu - Parolo, Biglia, Milinkovici-Savici - Lombardi, Immobile, Alberto

Crotone: Festa - Sampirisi, Ceccherini, Ferrari, Martella - Rohden, Barberis, Crisetig, Stoian - Falcinelli, Trotta