STRANIERI    •   

STRANIERI

VIDEO Stoian iar decisiv: a adus victoria lui Bari cu un gol în minutul 88

 
11 Martie 2012 16:21
 

Stoian este împrumutat de la AS Roma. Bari îl poate cumpăra cu 300.000 de euro

”Este surpriza sezonului în Serie B. Ne-a uimit pe toţi”.

Astfel scria cotidianul ”Corriere dello Sport” la începutul acestei luni despre Adrian Stoian. Nu au rămas simple cuvinte. Mijlocaşul român chiar joacă bine, aşa cum tocmai a făcut-o.

Integralist în meciul pe care Bari l-a disputat pe teren propriu contra Regginei, jucătorul de 21 de ani a adus victoria gazdelor cu 2-1 printr-o reuşită în minutul 88, cînd a trimis în plasă mingea respinsă de portarul Zandrini. ”Stoian lansează Bari, Reggina KO”, a titrat acelaşi ”Corriere dello Sport”.

Vezi jos un video cu reuşita lui Stoian.

A fost al 5-lea gol marcat de craiovean în 19 partide disputate în actuala ediţie din Serie B. După 30 de etape, echipa sa ocupă locul 10, cu 41 de puncte.

Vezi aici materialul din ”Corriere dello Sport” despre Stoian.

 
Comentarii (5)
alex91ro  (127 comentarii)
Postat de drk10 pe 11 Martie 2012, 16:59
cu tot respectul pentru acest jucator de care sincer nu am auzit, aceasta nu este o stire de prima pagina. un roman a dat gol intr-un meci de serie B al 5-lea gol pentru el in 19 partide jucate si vai echipa sa se afla pe locul 10. un jucator mediocru cu o stire mediocra, va intreceti in penibil cu prosportul
din ce stiu eu, stoian este mijlocas, iti pot da exemple de la noi care nu marcheaza 5 goluri in 3 sezoane, asa ca te rog frumos
11 Martie 2012, 18:39   •   Comenteaza
bulbuci  (43 comentarii)
Postat de drk10 pe 11 Martie 2012, 16:59
cu tot respectul pentru acest jucator de care sincer nu am auzit, aceasta nu este o stire de prima pagina. un roman a dat gol intr-un meci de serie B al 5-lea gol pentru el in 19 partide jucate si vai echipa sa se afla pe locul 10. un jucator mediocru cu o stire mediocra, va intreceti in penibil cu prosportul
esti un bou,
11 Martie 2012, 18:33   •   Comenteaza
flaviulucianr  (2630 comentarii)
Postat de flaviulucianr pe 11 Martie 2012, 17:23
am mai vazut faze cu Adrian Stoian in prim plan....acest jucator este extrem de promitator si are numai 21 de ani...sunt sigur ca, la valoarea sa, in scurt timp va ajunge in Serie A si daca va fi serios (pentru ca talent are, tehnica , viteza, executii frumoase) va ajunge la echipe de top...sunt sigur ca in scurt timp vom avea posibilitatea sa avem o nationala cu jucatori care nu au jucat nici un minut in campionatul nostru, pentru ca sunt destul de multi tineri jucatori romani sau de origine romana care joaca in campionate din strainatate (unii dintre ei crescand doar in acele tari, altii plecati de la varste fragede la echipe de dincolo, vazuti de scouteri sau in urma unor probe de joc)
sunt deja destul de multi jucatori tineri care sunt la echipe din primele 2 divizii din Italia si Spania...in plus sunt si jucatori mai micuti care fac furori la categoriile lor de varsta la cluburi mari ale Europei: vreo 2 sunt la Real Madrid si 1 la AC Milan
11 Martie 2012, 17:30   •   Comenteaza
flaviulucianr  (2630 comentarii)
am mai vazut faze cu Adrian Stoian in prim plan....acest jucator este extrem de promitator si are numai 21 de ani...sunt sigur ca, la valoarea sa, in scurt timp va ajunge in Serie A si daca va fi serios (pentru ca talent are, tehnica , viteza, executii frumoase) va ajunge la echipe de top...sunt sigur ca in scurt timp vom avea posibilitatea sa avem o nationala cu jucatori care nu au jucat nici un minut in campionatul nostru, pentru ca sunt destul de multi tineri jucatori romani sau de origine romana care joaca in campionate din strainatate (unii dintre ei crescand doar in acele tari, altii plecati de la varste fragede la echipe de dincolo, vazuti de scouteri sau in urma unor probe de joc)
11 Martie 2012, 17:23   •   Comenteaza
drk10  (un comentariu)
cu tot respectul pentru acest jucator de care sincer nu am auzit, aceasta nu este o stire de prima pagina. un roman a dat gol intr-un meci de serie B al 5-lea gol pentru el in 19 partide jucate si vai echipa sa se afla pe locul 10. un jucator mediocru cu o stire mediocra, va intreceti in penibil cu prosportul
11 Martie 2012, 16:59   •   Comenteaza