INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  URAL - ZENIT

VIDEO Ural - Zenit Sankt Petersburg 0-2 » Echipa lui Mircea Lucescu este la egalitate de puncte cu liderul clasamentului

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 octombrie 2016 15:51

Zenit Sankt Petersburg a câștigat meciul cu Ural, 2-0, și este pe locul doi în Rusia, la egalitate de puncte cu liderul Spartak Moscova.

Vezi aici liveTEXT

Ural - Zenit 0-2 (Șatov 25', Yusupov 88')  - VIDEO

Zenitul lui Mircea Lucescu a controlat partida de la început și a avut marile ocazii. Primul gol a venit în minutul 25, fiind marcat de Șatov, cu un șut de la 15 metri.

În repriza a doua, Zenit nu a forțat la fel de mult, dar a dat lovitura pe contraatac. După o acțiune spectaculoasă, Yusupov a majorat scorul cu un șut de la 10 metri.

Grație acestei victorii, Zenit are 22 de puncte în 10 etape și este primul loc, la egalitate cu Spartak Moscova. Ural se află pe 11, cu 9 puncte obținute și cu doar o victorie în utlimele 6 meciuri.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului