INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARSENAL

VIDEO Vlad Dragomir, o nouă reușită pentru echipa U18 a lui Arsenal

Articol de GSP - Publicat marti, 27 septembrie 2016 16:45

Vlad Dragomir a fost titluar pentru echipa U18 a lui Arsenal, în meciul câștigat cu 5-0 în fața celor de la Leicester City și s-a remarcat pe final, când a marcat ultimul gol al "tunarilor".

În minutul 86, decarul de 17 ani a lui Arsenal a șutat din flancul stâng, iar portarul lui Leicester a scăpat mingea în poartă, la ultima reușită a celor de la Arsenal.

Vlad Dragomir a obținut și penalty-ul din care "tunarii" au marcat golul al patrulea, în minutul 56. Lovitura de la 11 metri a fost executată de Edward N'Ketiah, care a bifat un hattrick împotriva lui Leicester.

Dragomir este într-o formă foarte bună, fiind la a doua reușită pentru echipa U18 a lui Arsenal, după ce a înscris și cu Southampton U18.

În sezonul trecut, mijlocașul român de 17 ani s-a antrenat în mai multe rânduri la echipa mare, sub comanda lui Arsene Wenger.