INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CIPRU

Mijlocașul român a înscris în '90+4 și a adus victoria într-un meci vital

Vlad Dragomir, în centru, după golul de astăzi // sursă foto: Facebook @ PAFOS FC

Articol de - Publicat miercuri, 03 ianuarie 2024 21:55 / Actualizat miercuri, 03 ianuarie 2024 21:58

Mijlocașul Vlad Dragomir (24 de ani) a înscris golul victoriei în Pafos - Aris Limassol 1-0, lovind decisiv în minutul 4 al prelungirilor!

Ajuns la Pafos în urmă cu doi ani și jumătate, Vlad Dragomir a devenit unul dintre pilonii echipei.

Titular sau integralist meci de meci în acest sezon, mijlocașul ofensiv român se laudă cu 4 goluri și 4 pase decisive, ultima reușită fiind de o importanță deosebită.

5 detalii inedite despre primul jucător transferat de Dinamo în 2024: „Nici n-a făcut o avere, nici n-a jucat. Și-a ruinat cariera!”
DINAMO

Vlad Dragomir, gol decisiv în Pafos - Aris Limassol

Astăzi, Pafos a întâlnit-o pe teren propriu pe Aris Limassol, vecină de clasament, ambele având 32 de puncte. Meciul a fost echilibrat și părea că se îndreaptă către o remiză, dar românul a avut alte planuri.

Vlad Dragomir a înscris în minutul 90+4 și a păstrat cele 3 puncte acasă, în Paphos.

Victoria a apropiat-o pe Pafos la 4 puncte de liderul campionatului cipriot, APOEL. Din sezonul regulat mai sunt 9 etape.

În total, Vlad Dragomir, fost internațional de tineret, a jucat 73 de meciuri pentru Pafos, în acest sezon având cel mai bun randament la nivel de contribuții de gol.

Mai multe știri despre stranieri:

Primul avertisment pentru Radu Drăgușin: „Are calități, dar e greu la o echipă mare! Îi mai trebuie experiență”