SPORTURI  »  ALTELE  »  CAMPIONUL NU SE DEZMINTE

Rareş Dumitrescu, aur la Budapesta!

Articol de - Publicat duminica, 07 februarie 2010 00:00

Campionul mondial la sabie, Rareş Dumitrescu, a cîştigat turneul internaţional de la Budapesta, care a avut loc în acest week-end în Ungaria. Românul l-a învins în finală pe sud-coreeanul Bon Gil Gu, cu scorul de 15-12.

Pînă să intre în posesia medaliei de aur, Rareş a trebuit să-i elimine succesiv pe canadianul Max Stearns (15-13), şe venezueleanul Hernan Jansen (15-7), pe sud-coreenii Seok Eun Oh (15-13), Hwan Jung Kim 918-8) şi, în semifinale, pe ungurul Nikolasz Iliasz (15-12).

Florin Zalomir s-a clasat pe locul 3, după ce a fost învins în semifinale de Bon Gil Gu (14-15).

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”