SPORTURI  »  ATLETISM  »  PERFORMANŢĂ

Bianca Perie a luat aurul la Cupa Europei

Bianca Perie a luat aurul la tineret în proba de aruncarea ciocanului

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 18 martie 2012 20:31

Atleta Bianca Perie a cucerit medalia de aur la tineret în proba de aruncarea ciocanului din cadrul Cupei Europei de aruncări de la Bar (Muntenegru), competiţie desfăşurată sîmbătă şi duminică

Perie a cîştigat concursul cu o aruncare de 68,74 metri. Sportiva Nicoleta Grasu s-a clasat pe locul şase în proba senioarelor de aruncarea discului, cu 60,34 metri. Delegaţia României a mai avut două clasări pe locul şapte prin Mihai Grasu (seniori, disc - 61,17 metri) şi Luiza Toader (tineret, suliţă - 51,21 metri).

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni