Nuţa Olaru, a treia la Tokyo

Olaru
Olaru

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2010 00:00

Atleta română Nuţa Olaru s-a clasat, duminică, pe locul trei la maratonul de la Tokyo, competiţie cîştigată la feminin de rusoaica Alevtina Biktimirova, informează site-ul iaaf.org.
Olaru a terminat concursul în două ore, 36 de minute şi 42 de secunde.
Biktimirova a fost cronometrată cu timpul de 2h 34:39. Poziţia a doua a fost ocupată de sportiva etiopiană Robe Guta, cu timpul 2:36:29.
La masculin, s-a impus japonezul Masakazu Fujiwara (2:12:19), urmat de doi compatrioţi ai săi, Arata Fujiwara (2:12:34) şi Atsushi Sato (2:12:35).
Potrivit iaaf.org, maratonul s-a desfăşurat în condiţii foarte dificile pentru sportivi, ei avînd parte pe traseu de vînt, ploaie, dar şi de zăpadă

Sursa: Mediafax

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia