SPORTURI  »  AUTO  »  MOTOCICLISM

VIDEO Cine se bucură prea devreme... » A sărbătorit victoria cu un tur înainte şi a terminat pe locul 14 :D

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 iulie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 14 iulie 2012 14:53

Eroare incredibilă comisă de un motociclist. Riccardo Russo s-a bucurat cu un tur mai devreme pentru că a crezut că terminase cursa pe primul loc. De fapt, pilotul uitase că trebuie să mai parcurgă un tur pînă la linia de final.

În timp ce pilotul de la Yamaha se bucura pentru victorie, ceilalţi adversari l-au depăşit rînd pe rînd. Pînă ce Russo şi-a dat seama că mai trebuie să "alerge" un tur, ajunsese deja pe locul 14, poziţie pe care a şi încheiat cursa.

Incidentul a avut loc la Mugello, în cadrul campionatului italian de motociclism.