SPORTURI  »  BASCHET  »  DINAMO - STEAUA

Steaua a umilit Dinamo la baschet » Roș-albaștrii sunt lideri în campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 noiembrie 2016 21:49

Steaua CSM București a câștigat meciul de baschet din deplasarea de la Dinamo, scor 96-73, după un meci aproape perfect făcut de roș-albaștri.

"Militarii" au condus în 3 din cele 4 sferturi, pierzând doar al treilea sfert, scor 17-21. Steaua a rămas lider în campionatul național, cu 13 puncte după 7 meciuri.

De partea cealaltă, Dinamo e pe poziția a 9-a, cu doar 8 puncte, având o singură victorie în acest sezon, 79-73 cu Atlassib Sibiu.

Cel mai bun marcator al meciului a fost stelistul Cameron Long cu 25 de puncte. Cu un punct mai mult decât dinamovistul Marko Sutalo.