SPORTURI  »  HANDBAL  »  CORONA BRAŞOV

Braşovul oprit de arbitri! » Corona nu a reuşit să treacă de HCM Roman

Articol de GSP - Publicat marti, 23 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 22 septembrie 2014 23:16

După ce a învins campioana HCM Baia Mare, Corona Braşov nu a reuşit să învingă aseară la Roman, echipa locală HCM!

Ardelencele acuză însă, pe bună dreptate, maniera scandaloasă de arbitraj a cuplului Belean-Călina, care în ultimele 10 minute de joc au avut numai decizii pro-Roman! Moldovencele au jucat excelent în prima repriză şi s-au desprins la 11-6 pe tabelă!

Pînă la pauză însă, Braşovul a revenit, dar tot Romanul a intrat în avantaj: 13-12. În partea a doua însă lucrurile s-au schimbat. Vicecampioana s-a apărat mai exact, Toşkovici a obosit în atacul Romanului, iar Braşovul a trecut în avantaj. De la 16-18 în minutul 48, a intervenit însă arbitrajul.

Degeaba a protestat pe margine antrenorul Bogdan Burcea, Romanul a fost clar favorizată şi a scos un egal nesperat, 29-29.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”