SPORTURI  »  HANDBAL  »  HCM CONSTANŢA - PAOK ÎN GRUPELE LIGII CAMPIONILOR

Articol de - Publicat sambata, 27 februarie 2010 00:00

GSP.RO îţi oferă liveTEXT partida HCM Constanţa - PAOK Salonic!

23 - 18 » Constanţa punctează din nou. Avans liniştitor în minutul 45.

22 - 18 » PAOK revine din nou la 4 goluri.

22 - 17 » Toma din nou! Recuperare a extremei şi aruncare fără şanse pentru goalkeeperul lui PAOK.

21 - 17 » Toma primeşte o pasă pe extrema dreaptă şi înscrie din nou.

20 - 17 » Grecii se apropie din nou la 3 goluri.

20 - 16 » Boltă a lui Toma peste portarul lui PAOK.

19 - 16 » Evangelidis aruncă spectaculos şi înscrie la vinclu.

19 - 15 » Gol rapid pentru greci, 4 goluri diferenţă.

19 - 14 » Sadoveac înscrie!

18 - 14 » Constanţa ratează un atac, iar PAOK nu iartă pe contraatac.

18 - 13 » Toma este de neoprit. Extrema Constanţei înscrie cu o aruncare de senzaţie.

17 - 13 » Evanghelidis aruncă puternic de la 10 metri.

17 - 12 » Toma înscrie din lovitură de la 7 metri.

16 - 12 » Neatenţie în defensiva gazdelor, elenii înscriu din nou.

16 - 11 » Grecii marchează, Constanţa mai are 5 goluri avans.

16 - 10 » După un nou gol al grecilor, Buricea îi ia prin surprindere pe jucătorii lui Paok şi aruncă decisiv pentru încă o reuşit a lui HCM

15-9 » Laurenţiu Toma înscrie dintr-o aruncare de la 7 metri.

A început repriza secundă!

14 - 9 » Avans liniştitor pentru HCM după 30 de minute. Constanţa are 5 goluri în faţă la pauză!

13 - 9 » Contraatac al Constanţei, Laurenţiu Toma nu iartă nici de această dată.

12 - 9 » Buricea înscrie.

11 - 9 » PAOK revine din nou la două goluri.

11 - 8 » Alexandru Dimache face 11-8.

10 - 7 » Constanţa are din nou 3 goluri avans.

9-7 » Elenii reduc din handicap.

9-6 » Adzici aruncă puternic de la 10 metri şi punctează!

8-6 » Laurenţiu Toma înscrie din nou! Ne distanţăm de greci.

7-6 » Constanţa revine în afantaj! Atmosfera este incendiară în sală!

6-6 » Toma este din nou irezistibil pe extremă şi înscrie!

2-1 » HCM rămîne în avatanaj.

1-0 » Alexandru Sabou înscrie primul gol al partide!

HCM Constanţa dispută azi ultima partidă de pe teren propriu din faza grupelor, meci la care nu se mai găsesc tichete de intrare

HCM Constanţa poate deveni azi prima echipă de club masculină care depăşeşte faza grupelor în Liga Campionilor. Constănţenii mai au nevoie de un singur punct pentru a fi calificaţi matematic.

Partida cu PAOK Salonic este ultima de pe teren propriu pentru HCM ei urmînd ca în ultima etapă din faza grupelor, din 7 martie, HCM să întîlnească în deplasare pe  Pick Szeged. "Avem un moral extraordinar după ultimele rezultate obţinute, sîntem un pic obosiţi, dar trebuie să mai face un efort pentru a fi prima echipă masculină din România care depăşeşte faza grupelor în Ligă", a spus golgeterul Laurenţiu Toma.

În partida tur, HCM s-a impus cu 30-26. Înainte de meciul de la Buzău, HCM ocupă locul patru în grupa A, fiind devansată de Valladolid, de Cehovskie Medvedi şi de Montpellier. Următoarele formaţii, Pick Szeged şi PAOK au trei puncte şi respecticv, două puncte.

Tavi Popescu, mesaj de pe patul de spital » Ce a pățit jucătorul de la FCSB: „E prima oară în viață”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!