SPORTURI  »  HANDBAL  »  GYOR-CSM BUCUREȘTI 33-25

CSM București, înfrângere usturătoare la Gyor » Clasament și meciurile următoare

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 noiembrie 2016 19:43

CSM București, deținătoarea en-titre a Ligii Campionilor, a fost învinsă astăzi de Gyor, scor 25-33, în ciuda faptului că a condus cu două goluri la pauză.

Câștigătoarea de anul trecut a Ligii Campionilor a început mai bine partida și a condus pe toată durata primei reprize, prestând un joc care a adus aminte de marile partide din sezonul trecut.

Din păcate, elevele lui Jakob Vestergaard au cedat inițiativa în repriza secundă, iar jucătoare lui Gyor nu le-au mai dat nicio șansă româncelor.

În meciul tur de săptămâna trecută de la București, Gyor s-a impus cu 27-24.

În grupa C mai sunt Rostov și Midtjylland.