SPORTURI  »  HANDBAL  »  STEAUA - DINAMO, DUMINICĂ, 20:00, DIGI 2, TELEKOM 2, GSP.RO

Derby-ul cu Steaua i-ar putea fi fatal: antrenorul lui Dinamo e la un pas de demitere

De numele lui Eliodor Voica se leagă ultimele performanțe ale
De numele lui Eliodor Voica se leagă ultimele performanțe ale "câinilor", care au câștigat de două ori consecutiv titlul

Articol de - Publicat sambata, 11 noiembrie 2017 11:06

Dinamo București a pierdut încă o dată la scor în Liga Campionilor, "alb-roșiii" fiind învinși joi seara cu 38-23 de vicecampioana Danemarcei, Skjern Handbold. A fost o partidă foarte slabă făcută de "câini", care erau conduși cu 10 goluri încă de la pauză: 18-8!

Cu moralul la pământ, cu încrederea țintind la minim, dinamoviștii trebuie să strângă rândurile pentru derbyul cu Steaua, de duminică, ora 20:00, la Chiajna.

Conducerea clubului i-a dat, se pare un ultimatum antrenorului Eliodor Voica. Acesta va mai rămâne pe banca echipei sale, doar dacă va câștiga împotriva Stelei, campionatul fiind singurul obiectiv rămas pentru Irimuș, Mocanu și compania.

Steaua vine și ea după înfrângerea la Călărași, 23-24, un meci în care a condus și cu 9 goluri diferență, în prima repriză! Steaua-Dinamo nu s-a mai jucat de ani buni pentru primul loc, cele două echipe trecând pe rând prin perioade în care ajunseseră să se bată chiar la retrogradare!

După 9 etape, Dinamo are 21 de puncte în clasament, iar Steaua e pe locul 2 cu 19

2-2
e scorul întâlnirilor directe între Steaua și Dinamo în ultimele două ediții de campionat