Comentarii (30)
alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  11 Decembrie 2018, 23:07

Wester e o portarita mare. A scos 4-5 mingi consecutiv ! Pe langa faptul ca si foarte draguta.

alb_rosu_in_vn  •  11 Decembrie 2018, 23:05

Norvegia calca totul in picioare. Le-a intaratat mult infrangerea cu noi. Eram sigur ca Norvegia va castiga toate cele 3 meciuri din grupa principala, dar, din pacate pentru ea, sta la mana altora. E un miracol ca am reusit sa le batem (si inca la o diferenta asa mare). Meritul principal a fost al portaritei si al apararii. Iar in meciul cu ele n-am facut nici 5% din greselile facute azi contra Spaniei. In primul sfert de ora, ale noastre parca erau mahmure. Revenind la meciul Norvegia-Olanda de acum, Norvegia are acum 11 goluri avans, desi portarita Wester a aparat bine. Se complica situatia si pentru olandeze, daca iau o bataie crunta azi. Poate ne cresc noua sansele.

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 23:04

Maine am o singura dorinta: sa le invinga Romania pe unguroaice fara drept de apel! Sa simta Norvegia ca nu a avut nici cea mai mica sansa de a se califica in semifinale dupa 3 meciuri castigate la scor in grupa principala. Sa jucam impotriva Ungariei ca in meciul cu Norvegia!

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 23:03

Le doare la banana pe olandeze, 11 goluri in 40 de minute. Adica 1 gol la 4 minute. Problema pentru ele este ca Groot nu s-a refacut si daca joaca asa Polman si Wester contra Germaniei, poate Abbingh nu va fi de ajuns. Vreau Romania pe 1, Germania pe 2 si finala sa o jucam contra Rusiei.

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 23:01

Daca Norvegia e asa de buna, cum de nu mai castiga turneele si pierde la 8 diferenta impotriva Romaniei?

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 23:00

Pai cum trage azi Polman si cum tragea cu noi? Wester azi nu apara nimic..

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 22:59

Wester e un portar sub Dedu sau Dumanska. Sa le semneze repede CSM Bucuresti pe amandoua, altfel ajung la Gyor!

peluza
Postat de alb_rosu_in_vn pe 11 Decembrie 2018, 22:51

La viteza si acuratetea paselor, ca si la contraatac, Olanda si Norvegia sunt peste noi. Avem si noi catava atuuri, dar cand nu ne-au ajutat portarii, am avut probleme mari.

Nu ai vazut Romania-Norvegia? Romania are joc de pase la linia de 9 metri foarte rapid, eu am fost in tribune la Polivalenta. Romania a jucat prost contra Olandei, o sa vezi ca Germania are sanse la Olanda daca nu joaca Groot. Norvegia a aratat bine impotriva Ungariei si a 2 echipe care au jucat cu frana de trasa? DE CE? Simplu, pentru ca Olanda trebuie sa nu piarda la Germania iar Cehia juca pentru calificare cu Germania.

alb_rosu_in_vn  •  11 Decembrie 2018, 22:51

saviola3_4
saviola3_4  •  11 Decembrie 2018, 22:39

Greu fara gemene. Olandezele sunt de slabute. Fara arbitri nu cred ca ne invingeau desi cu ele am jucat si noi f slab.