SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA NAŢIONALĂ

HCM Constanţa a învins la Cluj, 28-25, dar cu emoţii!

Articol de - Publicat sambata, 13 februarie 2010 00:00

HCM Constanţa a învins cu 28-25 pe Transilvania Cluj într-un meci din etapa a 16-a a Ligii Naţionale.

Campioana României, HCM Constanţa, nu a avut probleme în deplasarea de la Cluj, cu U Transilvania, timp de 47 de minute.

După 14-8 la pauză, campionii s-au desprins la 9 goluri diferenţă. În minutul 47 HCM conducea cu 25-17, moment în care antrenorul Zoran Kurtes a schimbat întreaga echipă. Rezervele nu s-au ridicat la nivelul titularilor şi Clujul a revenit miraculos. Cu trei minute şnainte de final gazdele s-au apropiat la doar un gol, 25-26, dar nu au mai avut puterea să revină.

Într-o altă partidă din aceeaşi etapă, CSM satu Mare a învins la Bucureşti cu 34-31 pe Dinamo.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”