SPORTURI  »  HANDBAL  »  OLTCHIM RM. VÂLCEA - RAPID 39-28

Oltchim a bătut Rapidul, 39-28!

Articol de - Publicat miercuri, 21 ianuarie 2009 00:00

Campioana României, Oltchim Rm. Vîlcea a învins cu 39-28 (19-10) pe Rapid CFR Bucureşti într-un meci restanţă din etapa a 12-a a Ligii Naţionale.

Giuleştencele au pus probleme doar în primele 10 minute cînd Rapid a şi condus cu 3-2 şi 5-4. Din minutul 11 Vîlcea şi-a impus jocul şi a intrat la pauză cu un avantaj confortabil: 19-10. Antrenorul Ivica Rimanici nu le-a folosit în jocul de ieri pe Meiroşu, Puşcaşu şi Ivan. Principalele marcatoare au fost Lecuşanu 8 goluri, Elisei 7 şi Szucs cu 6 pentru gazde, respectiv Dinu pentru oaspete. Oltchim e lider în clasament, cu 24 de puncte, cu 3 mai multe decît Rulmentul Braşov, locul 2.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping