SPORTURI  »  VOLEI  »  VICTORIE CLARĂ

Ştiinţa în avantaj

Articol de - Publicat joi, 14 februarie 2008 00:00

Prima manşă din sferturile de finală ale Challenge Cup între Ştiinţa Bacău şi Unic Piatra Neamţ a revenit categoric gazdelor, scor 3-0 (21,22, 18). Bacău a dominat meciul şi a pus capăt disputei cu rivalele nemţene în doar o oră şi 17 minute. Partida retur are loc pe 21 februarie, la Piatra Neamţ, formaţia învingătoare urmînd să se califice în final four. "Sper să cîştigăm şi la Piatra Neamţ şi să mergem mai departe. Am dovedit clar că avem mai multă valoare. De altfel şi în campionat ne-am impus lejer, chiar în deplasare", a declarat Florin Grapă, antrenorul Bacăului şi al "naţionalei" României.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”