INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPORTING - ŞAHTIOR 1-0

Ahmetov: "Voi vedea la finalul sezonului ce se va întîmpla Lucescu"

Articol de GSP - Publicat joi, 06 noiembrie 2008 00:00

Preşedintele formaţiei Şahtior Doneţk, Rinat Ahmetov, a afirmat într-un interviu că este dezamăgit că echipa sa a ratat calificarea în optimile Ligii Campionilor şi spune că la finalul anului va lua o decizie în privinţa viitorului lui Mircea Lucescu, informează presa ucraineană.

"Nu îmi cereţi să iau o decizie radicală după înfrângerea cu Sporting. Voi aştepta finalul sezonului pentru a analiza bine situaţia şi sper să fie în beneficiul echipei. Viaţa m-a învăţat să nu i-au decizii pripite. Avem nevoie de o minte limpede. Într-o competiţie precum Liga Campionilor, orice echipă poate pierde sau câştiga".

Patronul "minerilor" a afirmat că a fost foarte dezamăgit de eşecul echipei şi a avut o discuţie cu jucătorii.

"Asta este viaţa, acum nu mai putem schimba nimic în clasament. Sigur că putem da vina pe ghinion, mai ales după ce am pierdut cu Barcelona în ultimele secunde. Trebuie să acceptăm faptul că am pierdut şi să mergem mai departe. Dacă eşti negativist, nu poţi să depăşeşti această situaţie. Mai devreme sau mai târziu toate echipele trec prin aşa ceva, dar trebuie să fim puternici", a spus omul de afaceri.

Sursa: Newsin

Preşedintele formaţiei Şahtior Doneţk, Rinat Ahmetov, a afirmat într-un interviu că este dezamăgit că echipa sa a ratat calificarea în optimile Ligii Campionilor şi spune că la finalul anului va lua o decizie în privinţa viitorului lui Mircea Lucescu, informează presa ucraineană.

"Nu îmi cereţi să iau o decizie radicală după înfrângerea cu Sporting. Voi aştepta finalul sezonului pentru a analiza bine situaţia şi sper să fie în beneficiul echipei. Viaţa m-a învăţat să nu i-au decizii pripite. Avem nevoie de o minte limpede. Într-o competiţie precum Liga Campionilor, orice echipă poate pierde sau câştiga".

Patronul "minerilor" a afirmat că a fost foarte dezamăgit de eşecul echipei şi a avut o discuţie cu jucătorii.

"Asta este viaţa, acum nu mai putem schimba nimic în clasament. Sigur că putem da vina pe ghinion, mai ales după ce am pierdut cu Barcelona în ultimele secunde. Trebuie să acceptăm faptul că am pierdut şi să mergem mai departe. Dacă eşti negativist, nu poţi să depăşeşti această situaţie. Mai devreme sau mai târziu toate echipele trec prin aşa ceva, dar trebuie să fim puternici", a spus omul de afaceri.

Sursa: Newsin

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (2)
 •  06 Noiembrie 2008, 13:52

Uite intradevar un conducator adevarat cu capul pe umeri, daca era la noi pana acuma era dat antrenoru de vr-o 10 ori afara.Bravo, poate invatat si conducatori nostri ceva

 •  06 Noiembrie 2008, 13:26

"Viata m-a invatat sa nu IAU decizii pripite." Rectificati

Vezi toate comentariile (2)
Comentează