FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - DINAMO 0-3

Au cerşit eliminarea

Articol de - Publicat duminica, 09 noiembrie 2008 00:00

Boştină şi Ropotan s-au chinuit să ia aseară al doilea "galben" pentru a nu fi suspendaţi în campionat, cu Urziceniul, ci în Cupă, contra Botoşaniului

Dinamo a terminat meciul cu doi jucători mai puţin, după eliminările lui Boştină şi Ropotan. Ambii fuseseră avertizaţi în repriza secundă şi, fiind la a patra sancţiune stagională, ar fi urmat să fie suspendaţi la următorul meci de campionat, cu Urziceniul, pentru cumul de cartonaşe.

În ultimele 5 minute ale partidei de aseară, cîdn era deja 3-0 şi Dinamo nu mai avea nici o emoţie, ei au căutat să ia al doilea "galben", întîrziind  reluarea jocului la lovituri libere ale Timişoarei. Conform regulamentului, dacă un jucător e eliminat, el stă pe tuşă la următorul meci, indiferent de competiţie. Aşa, cei doi mijlocaşi ai "cîinilor" îşi vor ispăşi suspendările miercuri, în Cupă, contra Botoşaniului!

După expluzarea lui Boştină, Tică Dănilescu l-a chemat la margine pe Ropotan: "Fă ceva să iei şi tu «roşu»!". Iar la final, Rednic s-a prefăcut indignat: "Nu se poate să iei cartonaşe cu o asemenea uşurinţă! Vor fi amendaţi". :D

Vasile Turcu, acţionar Dinamo
"De-aia sînt jucători la Dinamo, că sînt băieţi deştepţi"

Boştină şi Ropotan s-au chinuit să ia aseară al doilea "galben" pentru a nu fi suspendaţi în campionat, cu Urziceniul, ci în Cupă, contra Botoşaniului

Dinamo a terminat meciul cu doi jucători mai puţin, după eliminările lui Boştină şi Ropotan. Ambii fuseseră avertizaţi în repriza secundă şi, fiind la a patra sancţiune stagională, ar fi urmat să fie suspendaţi la următorul meci de campionat, cu Urziceniul, pentru cumul de cartonaşe.

În ultimele 5 minute ale partidei de aseară, cîdn era deja 3-0 şi Dinamo nu mai avea nici o emoţie, ei au căutat să ia al doilea "galben", întîrziind  reluarea jocului la lovituri libere ale Timişoarei. Conform regulamentului, dacă un jucător e eliminat, el stă pe tuşă la următorul meci, indiferent de competiţie. Aşa, cei doi mijlocaşi ai "cîinilor" îşi vor ispăşi suspendările miercuri, în Cupă, contra Botoşaniului!

După expluzarea lui Boştină, Tică Dănilescu l-a chemat la margine pe Ropotan: "Fă ceva să iei şi tu «roşu»!". Iar la final, Rednic s-a prefăcut indignat: "Nu se poate să iei cartonaşe cu o asemenea uşurinţă! Vor fi amendaţi". :D

Vasile Turcu, acţionar Dinamo
"De-aia sînt jucători la Dinamo, că sînt băieţi deştepţi"

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (20)
 •  09 Noiembrie 2008, 13:33

scopul scuza mijloacele..oricare alta echipa ar fi procedat la fel..Dinamo poate bate Botosani si fara Bostina si Ropotan care-i problema??? Va spun eu care-i problema...Dupa victoria lui Dinamo de la Timisoara OILE isi baga unghia-n gat de ciuda!!! Olior , deseara va termina Rapidul,va urca pe garduri ... HAI DINAMO!!

 •  09 Noiembrie 2008, 13:26

si borcea spunea ca vrea sa iasa din fotbal din cauza mizeriei in care sta afundat???? mda, cam cate procente a adus el in aceasta mizerie??? si dinamo in general, FORTZA STEAUA. iar pt fraierii care nu pricep, le mai spun eu o data, valoarea se vede in europe, ca steaua nu face mare branza in liga??? e normal, cine ar face, dar in UEFA nu s-a facut niciodata de cacao

 •  09 Noiembrie 2008, 13:21

unde este mitica,desconsiderarea cupei romaniei,cei doi sa ia 4 etape suspendare

Vezi toate comentariile (20)
Comentează