INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN - STEAUA 3-0

Dumitriu: "Îmi pare rău că îmi făcusem iluzii pentru un rezultat bun la Munchen" :(

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 noiembrie 2008 00:00

Fostul antrenor al Stelei, Dumitru Dumitriu, a mărturisit pentru gsp.ro că îşi făcuse iluzii pentru un rezultat bun după partida roş-albaştrilor contra lui Bayern, însă că acestea i-au fost spulberate după primul sfert de oră din joc.

"Pe tot parcursul jocului nu am avut convingerea că putem obţine mai mult de la această partidă. Bayern a fost net superioară, se vede că există o diferenţă mare între germani şi Steaua. După primele 15 minute m-a lămurit că jocul se va disputa într-un singur sens, trebuia să fie 4-0. Îmi părea rău că mi-am făcut iluzii, dar după aia am văzut că nu se poate mai mult.

Steaua a rezistat bine o repriză pentru că nu au marcat cei de la Bayern, nu pentru că ar fi supus apărarea lor unei presiuni remarcabile.

După evoluţia de aseară, Steaua se poate gîndi fără probleme la campionat, pentru că în fruntea Ligii I nu există mari diferenţe între echipe. Însă în Liga Campionilor e mare deosebirea", a spus Dumitriu pentru gsp.ro.