INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CHELSEA - CFR CLUJ, AZI, 21:45, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Juan Emanuel Culio: "Îi închidem gura"

Juan Emanuel Culio
Juan Emanuel Culio

Articol de GSP - Publicat marti, 09 decembrie 2008 00:00

Mijlocaşul argentinian Juan Emanuel Culio l-a criticat pe Scolari în The Sun pentru declaraţiile făcute înaintea partidei cu CFR Cluj

"Dacă nu cîştig cu CFR mă întorc în Brazilia", a spus ironic tehnicianul lui Chelsea, Felipe Scolari. Juan Culio, vedeta ardelenilor, i-a răspuns antrenorului contestat în Albion.

"Cred că Scolari este sub presiune, din moment ce face astfel de declaraţii. E o lipsă de respect faţă de CFR şi faţă de fotbalul românesc. Nu poţi spune atît de uşor că pleci în Brazilia dacă faci egal sau pierzi cu CFR. Scolari e un mare antrenor, poate unul dintre cei mai mari din lume. Dar, la experienţa lui, nu e permis să facă astfel de declaraţii"
, a declarat Culio pentru The Sun, prefaţînd un nou meci mare pentru campioni, în Champions League.

"Presiunea este pe Chelsea şi acesta e un avantaj pentru noi. Nu avem nimic de pierdut şi vrem să jucăm fotbal. Primul nostru meci, cu Roma, a demonstrat că avem capacitatea de a învinge echipe mari. Chelsea are probleme în a străpunge defensive solide, în timp ce Barcelona nu. Din acest motiv spun că Barcelona e favorită la cîştigarea competiţiei şi nu Chelsea", a încheiat Culio.

Mijlocaşul argentinian Juan Emanuel Culio l-a criticat pe Scolari în The Sun pentru declaraţiile făcute înaintea partidei cu CFR Cluj

"Dacă nu cîştig cu CFR mă întorc în Brazilia", a spus ironic tehnicianul lui Chelsea, Felipe Scolari. Juan Culio, vedeta ardelenilor, i-a răspuns antrenorului contestat în Albion.

"Cred că Scolari este sub presiune, din moment ce face astfel de declaraţii. E o lipsă de respect faţă de CFR şi faţă de fotbalul românesc. Nu poţi spune atît de uşor că pleci în Brazilia dacă faci egal sau pierzi cu CFR. Scolari e un mare antrenor, poate unul dintre cei mai mari din lume. Dar, la experienţa lui, nu e permis să facă astfel de declaraţii", a declarat Culio pentru The Sun, prefaţînd un nou meci mare pentru campioni, în Champions League.

"Presiunea este pe Chelsea şi acesta e un avantaj pentru noi. Nu avem nimic de pierdut şi vrem să jucăm fotbal. Primul nostru meci, cu Roma, a demonstrat că avem capacitatea de a învinge echipe mari. Chelsea are probleme în a străpunge defensive solide, în timp ce Barcelona nu. Din acest motiv spun că Barcelona e favorită la cîştigarea competiţiei şi nu Chelsea", a încheiat Culio.

"Un meci cu Chelsea, pe Stamford Bridge, este unul special pentru orice jucător. Sper să nu dezamăgim"
Dani, mijlocaş CFR

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (7)
 •  09 Decembrie 2008, 10:23

foarte simplu ... or fi dinamovisti si le este cam ciuda de diferenta de joc practicata de cele doua echipe =)) (pt andy si dan)

 •  09 Decembrie 2008, 10:15

@ Alex: ce sa faca si oile daca nu sa behaie prostii?

 •  09 Decembrie 2008, 09:49

nu vad de ce comentati atat,CFR a jucat cel mai frumos fotbal din liga pentru o echipa romaneasca,nu stiu care o sa mai joace asa...dar experienta nu au si s-a vazut,atata tot,dar au jucat frumos si diseara o sa joace la fel ca in primul meci pentru ca nu mai au ce pierde,la fel ca la inceput,o sa vedem diseara ce si cum,sanatate

Vezi toate comentariile (7)
Comentează