FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - U CLUJ 1-2

Reverenţă

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2008 00:00

Antrenorul Alpar Meszaros a îngenuncheat în faţa jucătorilor şi a suporterilor la finalul meciului

Scene emoţionante la finalul partidei cu Rapid. Debutant în Liga I, antrenorul Alpar Meszaros şi-a strîns jucătorii în faţa lui, le-a făcut semn să fie atenţi, şi a îngenuncheat, ducîndu-şi apoi mîna în dreptul inimii. Tehnicianul a repetat apoi gestul în faţa suporterilor.

Meszaros a explicat ieri de ce a făcut o reverenţă în faţa elevilor săi şi a promis că va repeta gestul de fiecare dată cînd jucătorii săi vor arăta fotbal adevărat. "Nu am nici o reţinere să mă aplec în faţa jucătorilor atîta timp cît ei îşi dau viaţa în teren. Am făcut acelaşi gest şi în faţa suporterilor. Pur şi simplu te unge la suflet ceea ce s-a întîmplat în Giuleşti. Sper să mai repet în acest an, de cîteva ori, gestul acesta", a spus tehnicianul, care şi-a felicitat elevii pentru faptul că au făcut un joc de posesie în faţa giuleştenilor. "M-au mulţumit atitudinea, determinarea şi munca băieţilor. Am jucat fotbal, n-am bubuit-o, am ţinut mingea, aspect foarte important. Nu mai avem de ales: trebuie să batem UTA, etapa următoare", a încheiat fostul jucător al lui "U".

2 antrenori a schimbat "U" în acest an, pe Adrian Falub şi Gigi Mulţescu

7 jucători
noi a folosit Meszaros în Giuleşti

"Două victorii legate pot readuce pe
"U"
la viaţă. E esenţială întîlnirea cu UTA. Încep deja meciurile de 6 puncte"
Gigi Mulţescu

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (4)
 •  17 Martie 2008, 09:33

Hello! Good Site! Thanks you! <a href=http://nuueuhbntvijpt.com >http://nuueuhbntvijpt.com</a>

 •  25 Februarie 2008, 12:01

asta pt ca e ungur si nu barbarian ca noi:) . Daca era un roman d-al de lacatus, in loc de aceasta manifestare probabil ca ne lua cu : "Bravo ba mu-e ai jucat bine mancatz-ash"

 •  25 Februarie 2008, 11:33

U cl"U"j e echipa mare, U cl"U"j e echipa MARE,,, baate si in deeplasare, baate si in deplasare... haide haide haide U, haide haide haide U teee iUbim cu sUfletU te iUbim cu sUfletU.... Cu BILICA fundas central, si cu Merlier portar ... Baatem si pe Arsenal, batem si pe Arsenal... Zeno Bundea mijlocas Zeno Bundea mijlocas .. echipa noastra-i plina de ASI echipa noastra-i plina de ASI..... cu Nemanja varf impins, cu Nemanja varf impins ... Dam gol si nu-i din adins, dam gol si nuuuu-i din aadins.... SI DE-I GOGA CAPITAN SI DE-I GOGAA CAPITAN, LUAM CAMPIONATU INTR-UN AN, LUAM CAMPIONATU INTR-UN AN........ HAIDE HAIDE HAIDE "U" HAIDE HAAAADE HAAAIDE "U" TE IUBIM CU SUFLETU TE IUBIM CU SUFLETU..... SI LA BINE SI LA RAU SI LA BINE SI LA RAU UUUUUUUU CLUJ ESTE CLUBUL MEU UUUU CLUJ ESTE CLUBUL MEU.... RESPECTE TUTUROR JUCATORILOR ... CAND AM COMPUS MELODIA ASTIA MI-AU VENIT IN MINTE :P... BAFTA "U"

Vezi toate comentariile (4)
Comentează