INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Dramatic! Echipa lui Cosmin Olăroiu a ratat calificarea în "optimile" Ligii Campionilor Asiei, deşi era neînvinsă în primele 5 etape

Articol de GSP - Publicat marti, 22 aprilie 2014 00:00 / Actualizat marti, 22 aprilie 2014 22:57

Cosmin Olăroiu a ratat dramatic calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei. Echipa sa, Al Ahli Dubai, a fost învinsă în deplasarea de pe terenul echipei lui Raul, Al-Sadd, scor 1-2.

Fără înfrîngere în primele 5 meciuri, dar cu 4 rezultate de egalitate, Al Ahli se afla pe locul 2 înaintea ultimei etape, cu 7 puncte. Tot 7 puncte avea şi Sepahan din Iran, care era pe 1. Ambele au terminat seara însă în afara competiţiei.

Victoriile lui Al-Hilal şi Al-Sadd le-au adus acestora calificarea în optimile de finală ale competiţiei. Ca şi în tur, Al Sadd a revenit în meciul contra echipei lui Cosmin Olăroiu.

Grafite a deschis scorul în minutul 15 şi părea că soarta calificării a fost jucată. Nu a fost aşa, iar golul lui Ibrahimi a adus egalitatea pe tabelă în minutul 34.

Formaţia lui Olăroiu a rezistat pînă spre final. Golul decisiv a fost înscris de Tabata în minutul 79.