INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED - LEICESTER 1-1

VIDEO Leicester a remizat, scor 1-1, cu Manchester United şi prelungeşte suspansul în lupta pentru titlu

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 mai 2016 12:58

Leicester a încheiat  la egalitate, 1-1, partida cu Manchester United, din deplasare. Formaţia lui Ranieri a fost condusă din minutul 8, când Martial a deschis scorul. Nouă minute mai târziu, Morgan a stabilit scorul final.

Leicester putea câștiga titlul astăzi în Premier League dacă o învingea pe Manchester United

VEZI AICI  CELE MAI IMPORTANTE FAZE!

LIVESCORE MANCHESTER UNITED - LEICESTER 1-1 (Martial 8 / Morgan 17)

Leicester a jucat  în inferioritate ultimele minute, după ce Daniel Drinkwater a  văzut al  doilea cartonaş galben în minutul 86.  Primul avertisment îl primise în minutul 58.

”Vulpile” au în acest moment 8 puncte peste urmăritoarea Tottenham, care joacă luni, contra lui Chelsea.

Manchester United a urcat  pe locul 5,  după remiza de astăzi.