INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SPARTA PRAGA - STEAUA 1-1

Momentul decisiv al meciului Sparta - Steaua: "Reghe și MM trebuie felicitați!"

Articol de GSP - Publicat marti, 26 iulie 2016 23:14

Sparta Praga și Steaua au terminat la egalitate, 1-1, în prima manșă din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Vezi aici detalii.

La finalul meciului, Gabi Balint și Ilie Dumitrescu, foști jucători ai Stelei, au analizat meciul și prestația roș-albaștrilor.

"Este un rezultat surprinzător, având în vedere că Steaua a pierdut trei jucători importanți.

Trebuie să îi felicităm pe Reghecampf și Mihai Stoica. Echipa a început meciul într-un sistem 4-4-2, iar după pauză a trecut într-un sistem 4-3-3. Așa s-a schimbat jocul. Stanciu a fost foarte bun și a dovedit că este un lider. Pintilii a jucat foarte bine, iar Toșca și Tamaș s-au completat excelent", a spus Ilie Dumitrescu la DigiSport.

La câteva minute după pauză, Reghe i-a introdus pe Adi Popa, în locul lui Tudorie, și pe Muniru în locul lui Aganovici.

"Steaua a meritat acest rezultat. A avut ocazii și a avut mingea, a avut posesie. În repriza a doua jocul s-a echilibrat. Steaua are acum șanse mari de calificare", a spus Gabi Balint.