INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB - VIKTORIA PLZEN 2-2

Enache criticat și de oficialii roș-albaștrilor: "Acum îmi dau seama de ce îmi luase ochii la Astra"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 iulie 2017 19:39

Helmuth Duckadam, președintele de imagine al celor de la FCSB, s-a înscris și el pe o listă lungă a celor care-l critică pe Gabi Enache după meciul de aseară cu Viktoria Plzen, scor 2-2, din turul 3 preliminar al Ligii.

"Niță nu e foarte vinovat la golul doi pentru că a fost un șut puternic la colțul lung și nu avea prea multe soluții pentru a respinge. Fundașii, în special Enache, ar fi trebuit să stea între poartă și atacant. Nu știu ce căuta Enache lângă bară la golul doi.

Mie mi-a plăcut de Enache la Astra. Dar acum mi-am dat seama de ce. El era foarte mult rezervă acolo și intra în repriza a doua și mereu ieșea în evidență. Juca puține minute și o făcea bine. Ambii noștri fundași laterali au făcut foarte bine faza de atac, dar au fost slabi pe apărare", a declarat Duckadam la TV Digi Sport.

"Enache se așază rău în teren, dar compensează prin calitățile fizice, de aceea cred că joacă acolo. Poziția sa din teren e compensată de calitățile fizice" Ianis Zicu