INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Grozav, încă o reușită în Turcia » A înscris din pasa unui alt român

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 septembrie 2017 21:52

Gicu Grozav (26 de ani) a înscris un gol pentru Karabukspor, în înfrângerea suferită de echipa sa pe terenul lui Akishar Belediye, scor 1-2.

Românul a deschis scorul în minutul 6, după pasa unui alt român, Gabi Torje. Grozav a reușit astfel cel de-al doilea gol de la venirea la Karabukspor

În final, Karabukspor a pierdut partida, după ce gazdele au înscris prin Paulo Henrique și Aydogbu.

Pe lângă Grozav și Torje, la Karabukspor eu evoluat din primul minut și Paul Papp, Valerică Găman și Cristi Tănase.

Echipa românilor se află pe locul 11 după cinci etape, cu cinci puncte.