FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CSIKSZEREDA 2-0

Dinamo, criticată chiar și după victorie: „Ceva trebuie schimbat”

Dinamo - Csikszereda/ foto Cristi Preda (GSP) +8   FOTO
Dinamo - Csikszereda/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat marti, 21 mai 2024 07:42 / Actualizat marti, 21 mai 2024 09:38

Cristi Pulhac și Basarab Panduru au analizat prestația lui Dinamo în victoria contra celor de la Csikszereda, 2-0, din turul barajului de promovare/menținere în Superligă.

• Returul are loc pe 27 mai, de la ora 20:00, la Miercurea Ciuc

Deși Dinamo a dominat jocul și s-a impus, Cristi Pulhac, fost campion cu echipa alb-roșie, nu a fost încântat de ce a văzut din partea elevilor lui Zeljko Kopic.

31.000 de motive să scoateți Dinamo din anonimat!
EDITORIAL

Cristi Pulhac și Basarab Panduru au tras concluziile după Dinamo - Csikszereda

„Csikszereda nu a fost o echipă care şi-a propus promovarea, din ce am înţeles. Că a ajuns în siţuaţia asta e altceva...

Pe mine jocul lui Dinamo nu mă convinge! Cineva trebuie să îşi asume lucrurile greşite. Trebuie ceva schimbat”, a spus Cristi Pulhac la OrangeSport.

A fost completat imediat și de Basarab Panduru: „La cum s-a jucat, cred că e cam gata.

Dacă cineva trebuia să mai marcheze mai multe goluri era Dinamo. Scorul trebuia să fie şi mai mare. Csikszereda a ieșit bine cu 2-0, a ajuns foarte greu la poartă. Au fost în prima repriză nişte ocazii, nişte şuturi...

Rezultatul este bun, este un rezultat firesc. Csikszereda are 4 înfrângeri la rând. Dinamo totuşi vine cu moral bun. Și există diferență între cele două echipe”.

Am avut multe ocazii în primele minute, din păcate nu am marcat. Am avut apoi niște probleme în atac, nu am controlat bine spațiile. După al doilea gol am mai avut ocazii, din păcate nu am mai marcat. 2-0 e un rezultat bun, dar nu e jucată dubla.

A fost diferență între echipe, deci trebui să fim atenți la retur. Nu sunt deloc relaxat. Mai avem 90 de minute și e fotbal. Am văzut multe în sezonul acesta la Dinamo, nu suntem siguri de nimic. E greu la retur. Noi mereu am jucat la victorie, mereu vom face asta, nu o să pregătesc un meci la egal.

- Zeljko Kopic

FOTO. Imagini tari din Dinamo - Csikszereda

Dinamo - Csikszereda / foto Cristi Preda (GSP)
+4 FOTO

VIDEO. Zeljko Kopic a dezvăluit ce le-a transmis jucătorilor lui Dinamo la pauză

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Panduru îi cere lui Petrescu să-l transfere pe singurul dinamovist huiduit aseară pe Arenă: „Ar arăta rău?”
DINAMO - CSIKSZEREDA 2-0
Mircea Lucescu, avertisment clar pentru Dinamo » Ce nu i-a plăcut în victoria cu Csikszereda: „Mă așteptam la altceva”
Dinamo - Csikszereda

Adrian Mititelu, audiat la DNA în „dosarul Coldea”! Zilele trecute scria: „O să aflați cu toții cum a câștigat MAFIA”
Liga 2

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!