INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Răzvan Marin, primul gol pentru Standard Liege în acest sezon

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 decembrie 2017 22:33

Răzvan Marin, mijlocașul lui Standard Liege, a reușit în această seară primul gol din sezonul actual, punctând în meciul pe care echipa sa l-a pierdut pe terenului Waasland-Beveren, 1-3.

Românul de 21 de ani, titular incontestabil la Standard, a deschis scorul în minutul 15, egalarea venind în minutul 36, grație reușitei lui Seck.

VIDEO cu golul românului

Gazdele au trecut în avantaj în minutul 49, după golul lui Thelin. Răzvan Marin a încasat un "galben" în minutul 52.

Waasland-Beveren a marcat golul trei în minutul 72, prin Ampomah.

După un sezon precedent dezamăgitor, Standard luptă din răsputeri să prindă play-off-ul în actuala stagiune. Echipa lui Răzvan Marin se află pe locul 7, cu 24 de puncte.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”