FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  GAZ METAN - ASA TG. MUREȘ 0-2

VIDEO » Optimile Cupei Ligii: ASA Tg. Mureș învinge Gaz Metan şi se califică în sferturile de finală ale competiţiei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 august 2016 16:09

ASA Târgu Mureş a învins Gaz Metan Mediaş, scor 2-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii.

Vezi aici liveTEXT/VIDEO

Gaz Metan - ASA Tg. Mureș 0-2 (Zicu '74, Feketics '80)

Reuşitele lui Ianis Zicu, din minutul 74, şi a lui Feketics, din minutul 80, au adus calificarea echipei antrenate de Dan Alexa, la primul meci al tehnicianului pe banca lui ASA.

Kuku a făcut o cursă excelentă de la mjlocul terenului şi i-a pasat lui Zicu la marginea careului de 16 metri, iar atacantul a trimis în poarta apărată de Greab.

ASA a mai punctat o dată, şase minute mai târziu, prin Feketics, lansat foarte bine de Ianis Zicu.

În următoarea fază a competiţiei, ardelenii vor juca împotriva învingătoarei dintre CFR Cluj şi CS U Craiova.

Echipe de start:

Gaz Metan: Greab - Romeo, Stancu, Danci, Muth - C. Petre, Bic, A. Zaharia, Buziuc - Eric, Gavra
Rezerve: Pleșca, Crețu, Trtovac, Cristea, Trif, Olaru, Lupu

ASA Tg. Mureș: Stăncioiu - G. Matei, Cordoș, Dobrosavlevici, G. Mendy - Candrea,  Hamed- Ciolacu, Zicu, Ioniță I - Kuku
Rezerve: Viciu, Petra, Cherteș, Ursu, Iordache, Feketics, Deaconu