FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS TUNARI - CSU CRAIOVA

VIDEO Fotbalistul plin de emoții după ce i-a dat gol Universității Craiova: „Cel mai important moment din cariera mea”

Paul Mitrică în meciul CS Tunari - CSU Craiova 1-1

Articol de , - Publicat miercuri, 27 septembrie 2023 20:13 / Actualizat miercuri, 27 septembrie 2023 20:28

Divizionara secundă CS Tunari a reușit o remiză uriașă în prima etapă a Cupei României, 1-1 împotriva celor de la CSU Craiova. Paul Mitrică, marcatorul golului ilfovenilor, s-a lăsat cuprins de emoții după finalul partidei.

Tunari a ținut-o în șah pe CSU Craiova și a fost aproape chiar de un succes istoric împotriva oltenilor, care au egalat în minutul 90 prin Markovic, la capătul unei devieri norocoase. Paul Mitrică, marcatorul golului celor de la Tunari, a catalogat prestația echipei sale.

Bon, discurs furtunos după ce Craiova s-a făcut de râs la Tunari: „Jalnic, nu pot să cred așa ceva!”
CS TUNARI - CSU CRAIOVA 1-1

VIDEO Paul Mitrică: „E cel mai important moment din cariera mea”

„Pentru noi a fost o bucurie că am jucat cu o asemenea echipă și suntem bucuroși. Am fost atât de aproape, dar a fost bine. Sincer, chiar dacă am 24 de ani, e cel mai frumos moment al carierei. Pentru asta mă antrenez în fiecare zi. A fost o bucurie să jucăm contra unei echipe de Liga 1.

Suntem o echipă mică, dar facem lucrurile cu suflet. Vă dați seama, e o frustrare că am primit gol pe o asemenea fază, dar dacă ne spunea ceva la început să facem 1-1, am fi acceptat. E bine și așa, muncim în continuare și sperăm să ne revenim în campionat.

Nu prea avem timp să sărbătorim. Sâmbătă avem un meci foarte important în campionat. Urmează reface și meciul. Poate rămânem la o maxim o bere cu băieții”, a declarat Paul Mitrică după meci.

VIDEO Ce a spus Mirko Ivanovski după remizaTunariului cu CSU Craiova din Cupa României

Căpitanul a fost eliminat stupid în Cupă, după două cartonașe în decurs a 3 minute!
GRUPA A
Condusă la pauză în „Crâng”, UTA a întors-o pe Gloria Buzău în repriza a doua
GLORIA BUZĂU - UTA 1-2

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”