Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
În cărți să o preia pe Bournemouth, după despărțirea de Iraola
0
Van Dijk spune că Liverpool a meritat să fie eliminată de PSG
0
Barcelona a făcut astăzi reclamație la UEFA: „O rușine!” » Ce solicită Joan Laporta
4
Virulent la adresa lui Hansi Flick: „A distrus Barcelona! Lasă că nu s-au calificat, dar să facă asta?!”
7
Lifestyle
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Ce amintiri! Cum a cucerit-o Mircea Lucescu pe Neli în tramvaiul din Grozăvești: „Era timid, nu îndrăznea să mă ia de mână!”
5
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
9
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Cum afectează mersul greșit întregul corp: „Peste jumătate din populație nu ...
Libertatea
Imagini virale cu un robot umanoid care alungă mistreți pe o stradă din ...
Adevărul
Big Brother pe stadioanele din România! » Ce presupune concret Legea ...
GSP SPECIAL
Hackerii Moscovei au spart zeci de conturi ale Forțelor Aeriene Române, ...
Libertatea
În țările civilizate (Anglia, Germania, Spania, Italia) nu există capi de serie. La nemți și la englezi, echipele din primul eșalon intră în cupă încă din trejdoimile de finală. Nici la noi nu mai există capi se derie. În actuala ediție, CFR Cluj a jucat cu CSU Craiova în șaisprezecimi.
De ce tur-retur? Ca să aglomereze mai mult calendarul și așa foarte aglomerat?
Sunt oricum prea multe meciuri în România. E clar că nu le va interesa delic cupa pe echipele din liga I. E o tâmpenie. Și așa se plâng echipele de prea multe meciuri. Nici nu vor avea când să programeze meciurile.
Asa este acum o sa ne uitam la cupa româniei nu la premier Ligue!!
Nu poți ajunge mai sus de sferturi exclusiv prin noroc, la un moment dat tot vei da peste o echipa mare, deci va trebui să poți dovedi că ești capabil sa evoluezi la nivel înalt. Sportiv e clar că primele 5-6 echipe sunt peste restul. Sunt multe echipe care într-un sezon întreg nu au absolut nicio șansă să termine peste CFR, FCSB sau Craiova, însă aici atrage tocmai iluzia că poți realiza un obiectiv măreț, chiar dacă ești echipă mică. 2 meciuri mari și ajungi să joci finala pe Național Arena, 3 meciuri și te califici in Conference. Cu siguranță ar prinde acest format pentru echipele de liga a doua și cele din jumătatea inferioară a clasamentului in prima liga.
Noul format al Cupei Romaniei va fi interesant pentru cluburi doar daca bugetul de premiere va fi unul mare. In noul format echipele vor juca mult mai multe meciuri fata de actualul format. Ele trebuie sa simta ca efortul lor este rasplatit altfel nu-si vor da interesul. Sigur ca vor fi cateva echipe interesate de locul de Conference League dar competitia nu va avea anvergura.
deci nu mai e cupa, e Europa league. O sa avem doua campionate. Excelent, asa mai prind si ai nostri meciuri miercuri duminica, ca de ch league nu mai aud. Dar se antreneaza pt ch league
Ce legatura are locul din campionat cu meciurile din Cupa?
Marea adunare generala =))) mai lipsesc PCR SI FSN =))))) nenea Iliescu si Basescu si ilie ceausescu =)))
Grupele sunt total inadecvate. Capii de serie trebuie să rămână, dar raportat la locurile ocupate in ultima editie de campionat. Consider că un sistem tur-retur începând cu optimile Cupei era cel mai potrivit.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.