Alte știri din fotbal
Steaua nu se mai oprește din transferat spanioli! Mai vine unul
5
Procurorii au finalizat dosarul Keita! Ce urmează după teribilul accident în care a fost implicat fotbalistul
1
„Vreau să schimb viitorul familiei mele!” » Cine e noul fundaș al Universității Craiova: „diamantul” din Caraibe și-a transformat drama în carieră
0
Ultimele detalii despre transferurile lui Drăguș și Coman la FCSB: „Nu s-au mai dat banii ăștia până acum în România”
5
Știri din fotbal internațional
Regele! Leo Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria Campionatelor Mondiale
0
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
0
Recordul negativ stabilit de Lionel Messi la Campionatul Mondial!
0
Mai pot „bătrânii”? Să înceapă dezbaterea! L-a văzut pe Luka Modric la Mondial și are o opinie fără echivoc
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
George Simion îi dă un ultimatum lui Nicușor Dan după discuțiile cu Veștea. ...
Libertatea
Inteligența Artificială este la doar câteva luni distanță de a putea ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Contradicțiile din programul de guvernare al Cabinetului Veștea. Economist: ...
Libertatea
De ce nu amintesti de indolenta lui lazar ,sorescu,fabrini ? stiu sa ceara bani dar munca ,ioc ! Orice patron cand vede ca un angajat nu da randamentul pentru care e platit ori i-l da afara ori taie din salariu . La dinamo ,banii tata ,daca nu ,facem greva ! S-a vazut din pregatiri ce chef de fotbal au jucatorii atunci cand au boicotat meciul amical cu voluntari ! Sa le fie RUSINE ,habar nu aveti ce tricou purtati pe voi ,indolentilor !B-ullllllllllllllllllllllllllllll!
Ca sa te bata o adunatura de copii de pe drumuri e jalnic. Dinamo nu are echipa de liga 2 chiar nici de liga 3. Sant de langa Moreni si vad cum joaca Flacara Moreni , pai praf ai face pe Dinamo, asa ca ar fi bn ca Dinamo sa piara din sfera fotbalului, asta o spun chiar de sant Dinamovist, dar ma simt obligat sa recunosc adevarul.
Să știi că Mihalcea nu e singurul antrenor care și-a făcut ucenicia la clubul la care a activat și ca fotbalist. Dar unii au avut și noroc să găsească un lot tare la echipa la care au venit ca antrenori. —— În minte am exemplul lui Frank Lampard care a antrenat doar un an la Derby County, după care a venit la Chelsea. Crezi că un singur an a fost destul pentru ca să înceapă și să-și definească bine cariera de antrenor? —— E evindent faptul că Chelsea (echipa, jucătorii, patron) l-a ajutat să devină antrenorul care e acum. —— Revin la Mihalcea: cred că e un antrenor OK și cred că o să devină foarte bun în viitor, dar în nici un caz la Dinamo. —— Vorbesc din experiență - la fel cum în muzică un instrument bun te ajută să devii un muzician și mai bun, cred că și în fotbal un lot bun (+ club bine organizat & patron potent financiar) poate ajuta un antrenor abia intrat în meseria asta să devină și mai bun. —— Best wishes to Mihalcea! Hai Steaua!
Mihalcea isi face ucenicia la Dinamo. Celelalte echipe din Liga 1 au antrenori cu oarecare experienta. Sa nu se inteleaga ca am ceva cu Mihalcea. Ii urez succes in viitor, dar Dinamo merita un antrenor cel putin la nivel de Vintila. In cazul asta patronul este de vina. Negoita cred ca nici nu cunoaste bine regulile jocului.
Care buget? Cel plătit de patron? Ca el e in greva de anii de zile vis-a-vii de club.....ce exemplu da cand spune ca el nu plătește și cere altora sa-i plateasca costurile? El nu se plângă? Dacă era dinamovist 2% din cat se lauda, punea altfel problema. Deocamdată vinde si spectatorii....
Crezi că Mihalcea e de vină? Nu! Nici “noi” la FCSB nu avem un antrenor cu CV gros, dar măcar lotul de jucători e solid. Ce bine ar fi fost să vină Uhrin la Steaua...
Uhrin facea echipa daca era lasat. Inainte de a avea caricaturi de jucatori, Dinamo are o caricatura de antrenor. Faptul ca a fost jucator la Dinamo nu-l face si antrenor bun....
Dinamo este o caricatură. De sus până jos, de parcă s-ar fi aliniat... anti-astrele. S-a realizat mult dorita omogenitate, din păcate la un nivel de grotă. Conducere-antrenori-jucători. Toți o apă și un pământ. Ne paște B-ul și falimentul, probabil. Nicio dramă. Ce rost are să ții în viață, cu ajutorul aparatelor, un muribund care sperie lumea?!
Dispari Negoita
Personajul asta slinos si-a zis ca face o afacere cumparand pachetul majoritar la Dinamo. Din nepricepere sau zgarcenie, n-a facut niciun beneficiu, si acum vrea sa scape de aceasta afacere neprofitabile FARA SA PIARDA NIMIC. Deci omul s-a distrat un pic, si-a facut moftul, si acum vrea sa plece cu nota de plata achitata de altii, si cu tupeul sa spuna ca vinde pe un leu. Nu e de mirare ca nu se baga nimeni. Chiar si cu managementul sportiv dezastruos din era Negoita, Dinamo inca e un brand care ar starni interes pe piatza daca nu ar fi (1) tupeul acestui individ de a-i prosti in fatza pe posibilii investitori, si (2) complicatiile cu Badea, alt “mare” dinamovist. Acesti doi ticalosi mai bine ar vedea Dinamo murind decat sa piarda banii pe care de fapt merita sa-i piarda, cum orice om de afaceri pierde cand nu-i merge afacerea, din motive care tin sau nu tin de el.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.