FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - VIITORUL 3-0

DINAMO - VIITORUL 3-0. Liderul echipei a răbufnit la final: „Aș da în antrenor... Aş putea să vorbesc, dar mai bine îl las pe el!”

Gabriel Iancu, 26 de ani, atacant, unul dintre liderii Viitorului, a oferit declarații la finalul partidei cu Dinamo, scor 0-3, din „16”-imile Cupei României.
Gabriel Iancu, 26 de ani, atacant, unul dintre liderii Viitorului, a oferit declarații la finalul partidei cu Dinamo, scor 0-3, din „16”-imile Cupei României.

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 noiembrie 2020 10:08 / Actualizat duminica, 29 noiembrie 2020 10:35

Gabriel Iancu, 26 de ani, atacant, unul dintre liderii Viitorului, a oferit declarații la finalul partidei cu Dinamo, scor 0-3, din „16”-imile Cupei României.

Iancu l-a „înțepat” la flash-interviu pe antrenorul dobrogrenilor, spaniolul Ruben de la Barerra. Viitorul nu stă grozav nici în campionat, fiind doar pe locul 7 după 11 etape.

Dinamo - Viitorul 3-0. Gabi Iancu: „Suntem la limită”

„Trebuie să ne trezim, pentru în ritmul ăsta nu văd ceva ok pe viitor. Trebuie să ne găsim ritmul. Am făcut un meci slab cu Dinamo. Mi-e greu să vorbesc acum, aș da în antrenor și nu vreau să fac asta. Aș putea să vorbesc, dar mai bine îl las pe el.

Cupa României era un obiectiv pentru noi. Am ieșit din primul tur, la fel ca anul trecut, după ce echipa asta a câștigat trofeul la un moment dat. Vom trage linie în decembrie, vedem pe ce loc cuntem. Deocamdată, suntem la limită”, a declarat Iancu.

FOTO Cele mai tari imagini din meciul Dinamo - Viitorul 3-0

Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)
Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)
Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)
Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)
Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)
+3 FOTO

VIDEO „Am vorbit cu Pablo Cortacero, săptămâna viitoare vor intra banii la Dinamo”

Citește mai multe știri despre Dinamo - Viitorul 3-0:

A fost sau nu ultimul meci al lui Cosmin Contra? Declarații ambigue după calificare: „Întotdeauna există cale de înțelegere”

Sunt pe bune?! Trei goluri de PlayStation reușite de „câini”, într-un meci entuziasmant

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (4)
dd.x
dd.x  •  29 Noiembrie 2020, 15:30
Postat de Florin Alexandru pe 29 Noiembrie 2020, 11:08

BLAT ORDINAR

...ai baut muci de ovinna?

talpaiadului
talpaiadului  •  29 Noiembrie 2020, 14:40
Postat de tororosso pe 29 Noiembrie 2020, 13:01

Abureală de meci ! Îmi aduc aminte cu ochii minții cum se favorizau meciurile acestor două echipe Dinamo patronate de securitate (miliție) și a celor de armată ,Steaua , pe vremea epocii de aur (1960/1989) . Ca și atunci și azi se blătuiau meciurile in favoarea celor două iar restul echipelor erau de umplutură . Excepții făceau doar două echipe geniale U Craiova și FC Argeș . Toate aceste aranjamente duc la câștigarea titlului de campioană dar din păcate in meciurile internaționale suntem ciuca bătăilor și de râsul curcilor.

Bai nene, voi chiar sunteti paranoici, cum sa fie meciul ala blat? A "virat" "domnul" Cortacero niste bani in contul lui Hagi, sau cum? Viitorul a jucat foarte slab, e adevarat, iar Dinamo a prins un meci bun si uite asa s-a terminat 3-0.

tororosso
tororosso  •  29 Noiembrie 2020, 13:01

Abureală de meci ! Îmi aduc aminte cu ochii minții cum se favorizau meciurile acestor două echipe Dinamo patronate de securitate (miliție) și a celor de armată ,Steaua , pe vremea epocii de aur (1960/1989) . Ca și atunci și azi se blătuiau meciurile in favoarea celor două iar restul echipelor erau de umplutură . Excepții făceau doar două echipe geniale U Craiova și FC Argeș . Toate aceste aranjamente duc la câștigarea titlului de campioană dar din păcate in meciurile internaționale suntem ciuca bătăilor și de râsul curcilor.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează