FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - VIITORUL 3-0

DINAMO - VIITORUL. Sunt pe bune?! Trei goluri de PlayStation reușite de „câini”, într-un meci entuziasmant

Golul lui Fabbrini. Captură TV Telekom Sport +7   FOTO
Golul lui Fabbrini. Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 noiembrie 2020 22:40 / Actualizat duminica, 29 noiembrie 2020 00:06

Dinamo trece prin momente dezastruoase din punct de vedere financiar, fotbaliștii sunt nemulțumiți și vor să-și depună memorii, însă, chiar și în aceste condiții, jocul echipei începe să meargă. Contra Viitorului, roș-albii au făcut spectacol și s-au impus cu 3-0, calificându-se în „optimile” Cupei României.

La o săptămână după ce au învins-o la scor de neprezentare pe FC Voluntari (3-0), „câinii” au gestionat extraordinar partida cu Viitorul, contând pentru șaisprezecimile de finală ale Cupei României. Diego Fabbrini, de două ori, și Deian Sorescu au reușit goluri desprinse din jocurile video în partida cu Viitorul.

• Balul a fost deschis de Diego Fabbrini, în minutul 11. Italianul a prins un șut imparabil, în vinclu, de la 18 metri, prin care „câinii” au preluat conducerea. (VIDEO, AICI)
  • Trei minute mai târziu, Măgureanu i-a așezat perfect mingea lui Deian Sorescu, care a trimis în poarta lui Căbuz print-un șut senzațional!
  • Fabbrini a închis tabela în minutul 89. S-a distrat cu apărarea dobrogenilor și a mai plasat o dată, chirurgical, mingea în vinclul porții lui Căbuz.
Execuția lui Fabbrini / Captură TV Telekom Sport
Golul lui Sorescu / Captură TV Telekom Sport
A doua execuție a lui Fabbrini / Captură TV Telekom Sport

FOTO Cele mai spectaculoase imagini din meciul Dinamo - Viitorul

Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)
+3 FOTO
  • Dinamo - Viitorul. Sursă foto: Cristi Preda (fotoreporter GSP)

Soarta lui Dinamo rămâne în „ceață”

Indiferent de rezultatul meciului cu Viitorul, soarta echipei e în mare pericol. Amenințarea falimentului continuă să pândească în „Ștefan cel Mare”, promisiunile management-ului spaniol continuând să rămână neonorate. Mai mult, Cosmin Contra a anunțat, chiar înainte de startul partidei, că se află la ultimul meci pe banca lui Dinamo.

Urmărește aici desfășurarea partidei Dinamo - Viitorul

Cosmin Contra, dezvăluiri șocante despre haosul de la Dinamo: „Mi-a cerut să nu joace! Are o problemă nasoală, unii clachează”

DINAMO - VIITORUL. Cosmin Contra, atac necruțător la Cortacero, înainte de meci: „Să se uite în dicționar, să vadă ce înseamnă acest cuvânt. Nu mai am ce vorbi cu el”