Alte știri din fotbal
Știm programul primei etape din noul sezon de Superliga! Când debutează Craiova, FCSB și Dinamo
0
Șapte goluri în ultimul amical al campioanei Universitatea Craiova! S-au jucat 120 de minute
2
S-a schimbat regulamentul pentru Csikszereda » Decizie de urgență luată la FRF
8
Oliver Hintsa pune Eritreea pe harta Superligii » Alte premiere pentru „câini” + Renumele negativ al țării africane
3
Știri din fotbal internațional
FIFA a vrut să modifice o regulă în plin Campionat Mondial, dar legiuitorii fotbalului s-au opus
0
Brazilia - Japonia, în șaisprezecimile de la Campionatul Mondial » Nebunie totală! Golul victoriei în minutul 90+5
18
Manchester City pregătește alt transfer de peste 100 de milioane de euro » Ar fi o lovitură total neașteptată
0
Căpitanul naționalei a renunțat la banderolă în timpul Campionatului Mondial
0
Lifestyle
„Te deranjează asocierea cu fostul tău soţ?” » Fosta noră a lui Ion Țiriac a răspuns la întrebarea incomodă
0
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
21
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Stânga radicală vrea să scoată Franța din NATO și să o apropie de China
Libertatea
Polistiren în loc de beton? Imaginile care arată cum au fost ridicate ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Motivul pentru care Nicușor Dan îl respinge pe Siegfried Mureșan. De ce ...
Libertatea
Articol scris fara lipsa de informatie. Va dau eu informatia daca nu v-ati sinchisit sa sapati, desi chiar pe gsp a fost scris articol la vremea respectiva. La inceputul proiectului ASC Otelul, palmaresul clubului a fost scos la licitatie de la vechea entitate Otelul. Licitatia a fost castigata de o casa de avocatura din bucuresti care a dat gratuit palmaresul actualei entitati ASC Otelul, cu conditia ca atunci cand clubul va promova in liga 1, casa de avocatura sa primeasca 5% din drepturile tv incasate de Otelul in primii 2 ani de liga 1. In cadrul sedintei socios a fost votata in unanimitate de catre membrii socios decizia de mai sus, fiind un "deal" bun tinand cont ca Otelul nu avea sperante sa promoveze. Dar era necesar sa aiba legitimitate. In urma venirii Paulinei si a promovarii in superliga, aceasta nu a recunoscut decizia votata de membri socios si nu a dorit sa achite acea suma catre casa de avocatura. Astfel, Otelul risca in acest moment sa ramana fara palmares. Bonus, clubul Otelul a avea si o cerere de irnegistrare a siglei la OSIM, de care conducatorii trebuiau sa se ocupe. In schimb, Paulina a inregistrat o alta cerere pe persoana fizica pentru a prelua sigla, cerere care este aproape aprobata, pe cand cererea clubului a fost respina. O alta problema ar fi ca statutul clubului Otelul specifica clar ca daca asociatia intra in insolventa, aceasta nu mai are drept de propriate pe club. Astfel, familia Munteanu incearca sa preia cu fort
Vorba lui Pee Wee Herman I know you are but what am I ?
Ti-am mai zis ca ai filetul pe partea dreapta. Acum ai fantezii si cu Dorinel.
nea Dorinel ar mai vrea oameni cu bani alături de Oțelul, poate că ar trebui să-i contacteze pe Marius Stan, Codoban și Adamescu...dacă nu să dea bani, măcar să dea înapoi o parte din ce au „luat”
Dorinel Munteanu este un erou ne(re)cunoscut al fotbalului romanesc si simbolul fotbalistic al Galatiului. Atunci cand, pana la urma, se va construi un nou stadion si la Galati, acesta ar trebui neaparat sa se numeasca Stadionul Dorinel Munteanu, ca un semn de recunoastere a meritelor deosebite ale acestui om atat la performanta istorica a Otelului din 2011, cat si la renasterea fotbalului galatean de dupa disparitia echipei originale.
Bravo Dorinel, felicitari. Du cupa in Galati, noi astia din Bucuresti suntem prea prosti pt un trofeu.
"felicitari mister" si prima care raspunde printr-un gest de salut este nevasta:)) clasic:))
Si io care intrasem pentru pictorial ...
Si clona asta e "club istoric"?
Dorinel, gălățeanul adoptat, in "regatul" pe care și l-a creat prin muncă și valoare! Eroul Moldovei fotbalistice, unicat in campionat, cu șanse mari să fie unicat și-n cupa! Mulțumim, Dorinel!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.