CUPA ROMANIEI  ·  TURUL III

FRF a stabilit programul pentru turul III al Cupei României » CSA Steaua joacă împotriva unei echipe retrogradate din Liga 2, Rapid întâlnește o colegă de eșalon

Miercuri, 21 August

Turul III al fazei naționale a Cupei României se joacă pe 27 și 28 august, toate cele 27 de meciuri urmând să se joace de la ora 17:30.

CSA Steaua va întâlni CS Balotești, echipă retrogradată în această vară din Liga 2. Rivala Rapid se va duela cu Daco-Getica București, echipă pe care o are ca adversară și în campionat. 

În această fază competițională, pe lângă echipele din Liga 3, intră și nou-promovatele în Liga 2, dar și echipele aflate în subsolul clasamentului în sezonul trecut al eșalonului secund.

Programul turului III:

  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
  • ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi*
  • AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
  • AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
  • CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
  • CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920
  • CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
  • SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
  • CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
  • Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
  • CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • ACS Vediţa Coloneşti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiaşi*
  • U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
  • CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
  • AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
  • CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
  • CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
  • CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
  • CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin

*Câştigătoarea meciului din faza a doua a competiţiei va fi stabilită prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică

VEZI ȘI:

Ciprian Marica, lecție dură pentru fotbaliștii tineri: „Păi, fratele meu, eu îmi legam glezna ca să joc, ca să nu pierd echipa” + Și-a criticat propriii jucători de la Farul

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Bahmu, extrem de dură la adresa lui Mario Iorgulescu: 'Copilul ăsta râzgâiat a învățat un singur lucru'

Libertatea

Comentarii (10)

Valente Farm  •  22 August 2019, 12:14

Povestea cu echipele departamentale interzise in Ligile superioare e rasuflata. CSA Steaua Bucuresti are sectii de handbal, polo, rugby, volei, hochei etc. in primele ligi ale competitiilor si nu este nici cea mai mica problema. Doar propaganda fcsb-ista incearca sa ne abureasca.

univ_craiova1  •  21 August 2019, 18:17

Echipele secunde nu mai au voie în cupa?

catalynn  •  21 August 2019, 18:16
Postat de Popa Corneliu pe 21 August 2019, 15:19

Ce preocupari are FRF fata de echipele de Partid si Primarii! Habarnam Burleanu este "suparat" pe ciobanel ca l-a dat in judecata la TAS? Asa hai sa "promovam" echipele departamentale!

Tataie, vezi ca Burleanu a spus clar si raspicat: Daca Steaua castiga Cupa Romaniei va juca in cupele europene! :-)))) Asta daca cumva mai credeati in prostia aia cu interdictia pt "cluburile departamentale"! :-))))) Ciobanul tau mai incearca si el sa mai scoata un ban pe ultima suta de metri, la primavara cel tarziu FC fcsb va fi desfiintata, nici chiar Burleanu nu se poate impotrivi unei hotarari definitive a Justitiei, iar daca "onorata instanta" a spus ca FC fcsb a fost inscrisa ilegal in competitii in 2003, aia e litera de lege, deci FRF si LPF vor trebui sa intre in legalitate si sa retrogradeze FC fcsb in L4/L5 de unde va reincepe totul, ca orice echipa noua, dar de data asta LEGAL. Cum ne-a jjijji nu vrea la AMFB isi va lua jucatorii si muta la Clinceni.

Vezi toate comentariile (10)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, WTA

Turneul din Seul

Digi 4
07:00 Tenis, WTA

Turneul din Osaka

Digi 2
13:00 Tenis, WTA

Turneul din Guangzhou

Digi 2, Digi 3
18:00 Fotbal, Liga 2

Petrolul - Sportul Snagov

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
20:00 Fotbal, Turcia

Alanyaspor – Fenerbahce

Look Sport 2
21:00 Fotbal, Liga 1

Viitorul - Gaz Metan Mediaș

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
21:30 Tenis, Bundesliga 2

St Pauli - Hamburger

Digi 4
21:45 Fotbal, Serie A

Torino - Lecce

Digi 3, Look Plus
Program TV complet

Liga 1