FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  OŢELUL - CF BRĂILA 3-0

Oţelul se califică la pas în sferturi după 3-0 cu Brăila, dar galeria continuă războiul cu Viorel Tănase

Articol de GSP - Publicat joi, 01 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 01 noiembrie 2012 20:43

Oţelul s-a calificat astăzi în sferturile Cupei României, după 3-0 cu CF Brăila.

Ultima reprezentantă a Ligii B în Cupă a părăsit astăzi competiţia după ce a fost învinsă fără drept de apel de Oţelul Galaţi. Băjenaru a deschis scorul în minutul 24, după o pasă excelentă a lui Marius Pena. Acelaşi Băjenaru putea dubla avantajul pe final de repriză, dar  şutul său s-a oprit în plasa laterală.

Golul doi a venit pînă la urmă în minutul 62, cînd acelaşi Băjenaru şi-a trecut din nou numele pe tabelă. Didi a închis meciul în minutul 88 cu o reluare din apropiere. Chiar dacă au învins cu 3-0, fanii gălăţeni au continuat războiul cu Viorel Tănase, cerîndu-i demisia pe toată durata partidei.