FOTBAL  »  DERBY DE ROMANIA  »  DINAMO - STEAUA 3-1

Mircea Rednic savurează succesul împotriva Stelei: "Îmi pare rău că am primit gol! Îi băteam şi dacă aveau toţi titularii"

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 noiembrie 2015 22:38

Mircea Rednic, tehnicianul lui Dinamo, a vorbit despre succesul împotriva Stelei, 3-1, primul după o pauză de 4 ani şi jumătate în Derby de România.

"Sîntem foarte fericiţi, meritam această victorie. Prima repriză a fost echilibrată. Am înscris cu noroc, dar am dominat jocul şi am mai reuşit să mai marcăm de două ori. Îmi pare rău că am primit gol. Steaua a stat bine în teren, noi am greşit însă mult. E bine însă că ne-am impus, iar toată lumea e fericită.

Schimbările au fost bune şi au dat un plus de prospeţime. S-a alergat mult în prima repriză. Steaua a avut o posesie bună, noi am trebuit să alergăm mult şi am pierdut multe mingi. Am început 4-1-4-1, după care am schimbat în repriza secundă", a spus Mircea Rednic la DolceSport.

...despre palmaresul său cu Dinamo: "Nu contează că sînt neînvins cu Steaua, important e că am cîştigat astăzi"

...despre absenţele Stelei: "E adevărat că le-au lipsit cîţiva jucători importanţi. Aţi văzut ce schimbări au făcut. Sînt convins că aveam un meci mai greu dacă aveau toţi jucătorii de bază. Tot am fi cîştigat însă"

...despre fani: "Suporterii au făcut o atmosferă foarte bună şi ne-au ajutat să cîştigăm acest meci. Mi-aş fi dorit să fie 3-0, dar e bine că am luat 3 puncte"

Citește și:
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
Superliga
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Stiri extrasport
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
Superliga
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
Campionate
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (21)
435248323333261
Mercea Mercea  •  23 Noiembrie 2015, 09:36
Postat de Stan Robert pe 22 Noiembrie 2015, 23:29

Etse trist ce meciuri am ajuns sa vedem, intre doua echipe emblematice ale fotbalului romanesc. Campionatul este zero barat si asa a fost si meciul din seara asta. O echipa care a facut anti fotbal : Dinamo, si una care este incapabila de mai mult : Steaua. Suntem la ani lumina distanta, chiar si fata de campionatul romanesc de acum 3-4 ani. Daca astea sunt 2 wchipe care se bat la campionat anul asta, atunci este grav. Mi-as dori sa castige campionatul Viitorul , care macar incearca sa cladeasca ceva pas cu pas , si bine. A castigat Dinamo, dar cand treci de 3 ori de mijlocul terenului tot meciul ar trebui sa fi mai ponderat in declaratii si sa te gandesti serios la viitor. Iar Steaua...cand iei 3 goluri de la o ,,echipa'' cum e in momentul de fata Dinamo ar trebui sa te ceri singur afar ; ca la box, arunci prosopul. Am revazut meciul din tur al Stelei cu Rosenborg, in care norvegienii nu au jucat nimic tot meciul si din 3 faze au dat 3 goluri.

ca si meciul cu cfr cluj in care portarul *** a facut o viroza puternica pentru ca nu i s-a permis sa-si ia de pe banca de rezerve o patura sau un palton ceva. si ca o ironie a sortii si acel meci a fost pierdut de catre fcsb tot datorita unei nesanse incredibile,

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

chris_bu67
chris_bu67  •  23 Noiembrie 2015, 08:56

Felicitări Rednic!Bravo băieților!

theodoric
theodoric  •  23 Noiembrie 2015, 08:48

Bravo Rednic, *** asa cum ai facut si pana acum... felicitari si sa tot ai inspiratii de astea si mai ales la ce jucatori mai trebuie adusi... bravo))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (21)
Comentează