FOTBAL  »  Superliga  »  DERBY CU CASA ÎNCHISĂ

20.174 spectatori au adus în jur de 100.000 de euro CFR-ului

cfr-steaua
cfr-steaua

Articol de GSP - Publicat luni, 01 martie 2010 00:00

În sfîrşit ne putem lăuda cu un stadion plin, dar, din păcate la această partidă nu au pot intra decît puţin peste 20 de mii de suporteri. Mai exact 20.714 de oameni au fost prezenţi duminică seară la cel mai important meci al startului de sezon, CFR-Steaua, scor 1-1!

Capacitatea maximă a arenei Dr. Constantin Rădulescu este de 23.500, dar ardelenii susţin că au respectat cu sfinţenie cota de 10 la sută locuri neocupate, cît impune regulamentul să fie lasete libere.

Clujenii au strîns aproximativ 100.000 de euro din vînzarea biletelor în condiţiile în care cel mai ieftin a costat 10 lei, iar cel mai scump 50. Pe piaţa neagră însă tichetele au fost la mare căutare, iar bişniţarii au reuşit să le vîndă cu 100 de lei pe cele de 20!

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (9)
ariassis
ariassis  •  02 Martie 2010, 17:54

fotbalfan ai spus-o perfect !

fotbalfan
fotbalfan  •  02 Martie 2010, 05:28
Postat de pe 01 Martie 2010, 14:03

intradevar un stadion plin ,din care 40% tineau cu Steaua , oameni civilizati care pot sa stea unul langa altul fara sa se injure si daca tin cu echipe diferite. Am fost la meci si tin cu Steaua am stat in tribuna II cu tricoul cu Steaua pe mine, iar altii in jurul meu cu fulare si nu a fost nici o problema. Fiecare isi incuraja echipa. Asta inseamna civilizatie. Respect CLUJENI , orasul de suflet.

40 sau 30 sau 20 % cati au fost....nu asta e important. asa-i ca e frumoasa NORMALITATEA ?

 •  01 Martie 2010, 14:50

I-am numerat eu, fost peste 30.000 in tribunuri

Vezi toate comentariile (9)
Comentează