FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI

3 minute de infarct pe Arena Națională! Ritm senzațional în FCSB - Sepsi

FCSB - Sepsi | Partida de pe Arena Națională a avut câteva momente de fotbal total, câteva dintre ele s-au înlănțuit în repriza a doua în decurs de doar 3 minute. +40   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 23 august 2021 23:18 / Actualizat marti, 24 august 2021 01:46

Toate detaliile despre FCSB - Sepsi, AICI!

Minutul 66. Ovidiu Popescu e neatent în careu și îl faultează pe Nicolae Păun, care s-a mișcat mult mai rapid decât mijlocașul roș-albaștrilor.

Minutul 67. Andrei Vlad ghicește intenția lui Bogdan Mitrea și apără penalty-ul executat de fundașul oaspeților în stânga sa.

Minutul 68. Pe contraatac, Florin Tănase primește de la Florinel Coman, pătrunde printre apărătorii covăsnenilor și solicită penalty, după un contact cu Ninaj, considerat de Feșnic insuficient pentru acordarea loviturii de pedeapsă.

Înainte, Florinel Coman fusese lovit violent de Marius Ștefănescu. Arbitrul a lăsat inițial jocul să continue, apoi i-a acordat cartonașul galben jucătorului de la Sepsi. Coman nu a mai putut continua, acuzând dureri în zona superioară a piciorului.