FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 1-1

FOTO FCSB - Sepsi 1-1 » Debut fals pentru Edi Iordănescu! Vicecampioana, la 9 puncte de CFR Cluj

FCSB și Sepsi au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al rundei #6 din Liga 1. +40   FOTO
FCSB și Sepsi au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al rundei #6 din Liga 1.

Articol de - Publicat luni, 23 august 2021 23:29 / Actualizat luni, 23 august 2021 23:36

Rezultatele rundei #6 din Liga 1

FCSB a dominat prima repriză. Radunovic le-a oferit în premieră emoții covăsnenilor. Din careu, muntenegreanul nu a prins cadrul porții (16).

Apoi, a fost rândul lui Florin Tănase să rateze. Servit de Cordea la 11 metri, „decarul” roș-albaștrilor a șutat fix în Niczuly (20). Nici Vinicius nu a fost mai inspirat, reluarea sa cu capul din corner fiind direcționată pe goalkeeperul oaspeților (21).

+36 FOTO

Ocaziile s-au răzbunat, iar Sepsi a dat lovitura până la pauză. Mai întâi, Golofca l-a ridiculizat pe Vinicius, însă a tras pe lângă. Sepsi a prins curaj și în minutul 37 avea să deschidă scorul. Din lovitură liberă, Aganovic a profitat de zidul așezat greșit de Vlad, a găsit o breșă între Ovidiu Popescu și Olaru și a înscris (37).

FCSB a replicat, însă tentativele lui Coman, Olaru sau Cordea n-au adus egalarea. 0-1 după 45 de minute.

A oprit mania lui Becali! Edi Iordănescu, prima schimbare majoră la FCSB
FCSB - SEPSI 1-1

Rolurile s-au inversat în partea a doua. Sepsi a ratat prima - Tamas (47), sut peste - iar FCSB a marcat. La un corner, Iulian Cristea a recentrat pentru Florin Tănase, plasat la colțul lung. Căpitanul roș-albaștrilor a marcat: „cap” sub transversală.

Ovidiu Popescu a gafat nepermis în minutul 66, faultându-l pe Nicolae Păun în careu. Din fericire pentru FCSB și spre disperarea lui Leo Grozavu - suspendat pentru acest meci -, Vlad a apărat penalty-ul lui Mitrea

Deși ritmul a fost electrizant până la final, cu multe faze la ambele porți, nu s-a mai înscris. Doar o remiză la debutul lui Edi Iordănescu, iar FCSB rămâne la 9 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

3 minute de infarct pe Arena Națională! Ritm senzațional în FCSB - Sepsi
FCSB - Sepsi

7.558 de spectatoriau fost pe Arena Națională

FCSB - Sepsi 1-1

Live + Statistici

FCSB - Sepsi » Echipele de start

FCSB: Vlad - V. Crețu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic - Oct. Popescu, Ov. Popescu, Olaru - Cordea, Tănase, Fl. Coman
REZERVE: Straton, Miron, Haruț, I. Stoica, Perianu, Oaidă, Dumiter, Musi, Mamut
ANTRENOR: Edward Iordănescu

SEPSI: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, B. Mitrea, Tamas - Aganovic, Fofana, Păun - Golofca, Bojic, Ștefănescu
REZERVE: Began, Tincu, Botorok, Ashkovski, Chunchucov, Ispas, Gonzales, Dumitrescu, Barbut
ANTRENOR: Leo Grozavu

STADION: Arena Națională (București)
ARBITRU: Horațiu Feșnic / A1: Valentin Avram; A2: Alexandru Cerei

Citește mai multe știri despre FCSB:

FCSB a pierdut un jucător de top! Iordănescu: „Nu intră în calcule pentru meciul cu Sepsi”

Se face până la urmă transferul lui Moruțan la Galatasaray? Ce spune agentul: „Ne dorim asta”